Kalifornia

Słoneczna Kalifornia to nie tylko Los Angeles, choć jest najbardziej znanym miejscem. Zmierzając w stronę Las Vegas, warto zahaczyć jeszcze o południe stanu, które może nie znajduje się po drodze, ale na pewno jest niedaleko. To w tym rejonie można zobaczyć jedne z najpiękniejszych miejsc na ziemi. Jakie? Przeczytajcie koniecznie ☺️

San Diego

San Diego

Południowa Kalifornia to przede wszystkim San Diego, leżące dosłownie rzut beretem od granicy z Meksykiem. To jedno z najczystszych i najładniejszych miast, jakie widziałam w Stanach.

Najwięcej rozrywek znajdziecie na 5th Ave, to tam mieści się większość restauracji, sklepów i klubów. Najpopularniejszym miejscem w San Diego jest jednak Zoo, w którym znajduje się aż 3700 zwierząt. To jedno z największych na świecie! Podobne rozrywki i gatunki wodnych zwierząt znaleźć można w Sea World, na którego zwiedzanie warto zaplanować cały dzień.

San Diego położone jest nad Pacyfikiem, początkowo zamieszkiwane przez Indian, szybko stało się jednym z największych i najbogatszych miast USA. Z Polską wiąże je przede wszystkim postać Kazimierza Deyny, który żył i grał tutaj w latach 80tych, tutaj także został pochowany.

USS Midway Museum

W San Diego mieści się także baza morska amerykańskiej marynarki wojennej. Sekrety jednej z najpotężniejszych flot świata możecie poznać zwiedzając USS Midway Museum – to zabytkowy lotniskowiec, cumujący w porcie San Diego.

Jeśli planujecie wyjazd do USA, warto zakupić wszystkie bilety wstępu i zaplanować trasę dużo wcześniej. Wizyta na statku kosztuje około 23 dolarów, ale zakupiona w przedsprzedaży nawet 19$. Naprawdę warto! Zwiedza się zarówno pokład jak i znajdujące się na nim samoloty, a także wnętrze statku. Emerytowani marynarze USS Navy pracują w muzeum jako wolontariusze i przekazują turystom całą swoją wiedzę.

USS Midway Museum

Palm Springs

Następnym punktem na mapie jest Palm Springs, w którym mieszka większość gwiazd pracujących w przemyśle rozrywkowym Hollywood. Nieruchomości są tańsze, a standardy bardzo wysokie.

W Palm Springs oprócz ładnej miejskiej zabudowy warto wybrać się na przejażdżkę największą kolejką świata – Palm Springs Aerial Tramway. Niedaleko znajdują się słynne Cabazon Dinosaurus, metalowe dinozaury znane przede wszystkim z filmu Tima Burtona – Wielka przygoda Pee Wee Hermana.

Cabazon Dinosaurus

San Bernardino

Stąd do San Bernardino jest już rzut beretem. Ciekawy nocleg znajdziecie w Wigwam Motel na Route 66 – to jeden z najstarszych moteli w USA. Noclegi są tutaj w przystępnych cenach, do dyspozycji gości jest też basen. Jeden Wigwam to dwuosobowy pokój z przydzielonym miejscem parkingowym. W pokojach jest klimatyzacja i łazienka.

Wigwam Motel, Route 66

W mieście znajduje się także muzeum McDonalds, ponieważ właśnie tutaj powstała pierwsza restauracja popularnego fast food’a. Ale jeśli mielibyście tutaj przyjeżdżać specjalnie do tego muzeum… nie warto.

Mc Donalds ‘museum’

Miejsce nie powala. Zamiast muzeum można nazwać go graciarnią, znajduje się tam wszystko i nic. Jest zarządzane przez osobę prywatną, utrzymuje się z dotacji i datków.

Stąd szybko można opuścić Kalifornię i sprawnie przemieścić się do… Arizony! O najpiękniejszym miejscu świata napiszę dla was już niedługo?

Masz pytania, albo chcesz wyrazić swoją opinię? Napisz jak podobał ci się tekst.❤️