Cinema Make-up School

Odkąd dowiedziałam się o istnieniu Cinema Make-up School, ta szkoła była moim największym marzeniem. Mówi się, że sercem szkoły są jej nauczyciele, więc jeśli to prawda, to jest to jedna z najlepszych szkół na świecie. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej – zapraszam!

Szkoła

Szkoła mieści się w samym sercu Los Angeles, w budynku Teatru Wiltern. Zaprojektował go ten sam architekt, który odpowiadał za stworzenie pierwszego na świecie studia makijażu – studia Maxa Factora mieszczącego się parę ulic dalej.

Szkoła jest instytucją prywatną, założoną w 1993 roku. Specjalizuje się w makijażu beauty dla filmu, telewizji, magazynów. Przedmioty prowadzone w szkole to między innymi airbrush, body painting, efekty specjalne, charakteryzacja,prostetyka, rzeźba.

Wiltern Theatre

Nauczyciele

To w większości laureaci Oskarów albo wybitni makijażyści pracujący z gwiazdami przemysłu rozrywkowego w Los Angeles i na całym świecie.

 Ve Neil jest laureatką 3 Oskarów, nominowana była do ośmiu nagród. Jej prace możecie podziwiać w takich filmach jak Ed Wood, Pani Dubtfire albo hitowy Sok z Żuka z roku 1988.

Piraci z Karaibów czy Dziennik Zakrapiany Rumem to dzieła Joel’a Harlow’aJeśli wybierzecie się na zwiedzanie szkoły, to w muzeum od razu natkniecie się na postacie syren stworzone przez niego, jak również twarze bohaterów Star Trekza które nagrodzono go Oskarem.

Jedną z najlepszych osób w branży makijażu wykonywanego airbrushem jest Nelly Recchia – francuska artystka, która aktualnie mieszka w Los Angeles i pracuje w Cinema make-up School. Pracowała przy teledyskach Seleny Gomez, Gwen Stefani, Ushera czy Madonny.

Te osoby to nie tylko genialni artyści, ale też dobrzy nauczyciele. Wyjątkowo uzdolnionym pedagogiem szkoły jest Wendy Ann RosenPracowała wielokrotnie z Leonardo di Caprio, Jennifer Aniston,  Johnnym Deppem, Jenifer Lopez i wieloma innymi gwiazdami. Nikt tak jak ona nie potrafi wytłumaczyć zawiłych meandrów świata biznesu i makijażu. Jest pedagogiem z pasją, a wiedzę przekazuje z ogromnym zaangażowaniem.

Cinema Make-up School

Zajęcia

Zajęcia w szkole odbywają się od poniedziałku do piątku w godzinach 09:00-17:00. W ten czas wliczona jest także godzinna przerwa na lunch. Kursy planowane są w trzytygodniowych cyklach, można zapisać się na dowolną ilość kursów, które w połączeniu wszystkich tematów tworzą roczny program. Ja uczestniczyłam w trzytygodniowym kursie Advanced Beauty Theory, dołączyłam do grupy,która właśnie zakończyła kurs charakteryzacji.

Moja praca – final make-up ABT / Itzel Carillo, Armando Rodriguez, pozytywstudio.com

System nauki

Zajęcia rozpoczynają się od godzinnego wstępu do tematu – wykładu, przeglądania prac, inspiracji itp. Później, po piętnastominutowej przerwie na kawe, zaczyna się część techniczna. Najpierw wykładowca robi tzw. demo make-up, który jest niczym innym, jak makijażem pokazowym danego tematu. Po nim następuje przerwa na lunch i zostają 4 h zegarowe pracy w parach. Uważam, że to najbardziej efektywny system nauki makijażu ze wszystkich, z jakimi się spotkałam. Student ma godzinę na wykonanie pierwszego makijażu, zrobienie zdjęć, a następnie wykonanie tzw bump up look czyli makijażu współgrającego z pierwszym, ale bardziej kreatywnego.

Makijaż eksperymentalny

Portfolio

Na korytarzu szkoły rozstawione jest oświetlenie, a na ścianie wisi kilka kolorowych teł. Fotograf zatrudniony na pełny etat (bądź czasem sam wykładowca) dokumentują każdą pracę studentów. Prace wrzucane są później na tzw. smug mug, dysk szkolny, z którego można pobrać pofesjonalne zdjęcia z każdych zajęć. Na każde zajęcia, codziennie, jest możliwość przyprowadzenia swojej modelki i wykonania dowolnego makijażu. Łatwo zbudować tutaj portfolio!

Moja praca – makijaż eksperymentalny / Sarah Jones, Wendy Ann Rosen, pozytywstudio.com

Atmosfera

W szkole dostępna jest minikuchnia z mikrofalą, lodówką i dyspozytorami na wodę. Można przynieść własny kubek i czuć się jak w domu. Cały dzień uzupełniany jest termos z kawą, a dwa razy dziennie serwowane są poczęstunki czyli snacks. Rano tosty z masłem, po południu popcorn i słodkie ciasteczka. Tak drobne rzeczy niezwykle umilają naukę w szkole, poprawiają atmosferę i pozwalają poczuć się trochę “jak u siebie”, przyciągają do szkoły na dobre.

Zajęcia są pełne kreatywności. Jeśli pomysł na bump up look zakłada techniki, których się nie zna, można wykonać je wspólnie z wykładowcą. Prowadzone są także osobne zajęcia ze światła, które jest jednym z najważniejszych aspektów pracy wizażysty.

Michael Spatola na zajęciach ze światła

Standardy edukacyjne

W każdej klasie jest także telewizor i kamera, dzięki której student może widzieć każdy detal pracy wizażysty. Szkoła dysponuje również biblioteką, z której studenci bardzo chętnie korzystają w poszukiwaniu inspiracji. Wszystkie najważniejsze książki i publikacje dotyczące mody i makijażu są wprost oblegane.

Każda sala wyposażona jest w profesjonalne krzesła do wizażu i podstawowy zestaw kosmetyków, z których korzysta głównie wykładowca. Studenci pracują na własnych kosmetykach, jak w większości szkół w USA. Jeśli czegoś brakuje, zawsze można skorzystać z kosmetyków szkolnych. W budynku mieści się także “sklepik”, w którym zamiast oranżady dostaniecie pędzle, książki i kosmetyki.

Po trzech wspaniałych tygodniach w szkole, nie chciało się wracać do rzeczywistości. Nauczyłam się naprawdę dużo – jeśli tylko macie okazję wybierajcie się na kursy i szkolenia nie tylko w Polsce, ale i za granicą. Warto poszerzać horyzonty, uczyć się nowych technik i szukać własnego stylu.

Dziękuję mojej cudownej grupie za miłe przyjęcie <3 Dziękuję szczególnie Wendy Ann Rosen za genialną postawę pedagogiczną i energię, którą wprowadziła na swoich zajęciach.

Nie mówię do widzenia, mówię do zobaczenia!