Makijaż skrojony na miarę

Dobranie odpowiedniego stylu i kolorów w makijażu dziennym jest często wyzwaniem. Podczas gdy trzeba przygotować się do ważnego, okazjonalnego wyjścia, zadanie staje się jeszcze trudniejsze. Jak dopasować makijaż i… do czego?

Sesja zdjęciowa, w której miałam wielką przyjemność brać udział, odbyła się w Oazie Leńcze, miejscu… do kochania ❤️ Fotografia: Damian Łukasz Weddings ⭐️ Naszymi modelami była niesamowita Justyna i równie przebojowy Paweł, którzy są parą nie tylko na zdjęciach, ale i w życiu!?

Oaza Leńcze, fot. Damian Łukasz

Makijaż dobrany do okoliczności

Pierwszym kryterium dla stworzenia idealnego makijażu jest okoliczność, na jaką należy go wykonać. Sylwester? Ok, może być błyszcząco. Ślub? Raczej elegancko i klasycznie. Wieczorne wyjście w gronie znajomych – może akcent na usta? Świadomość celu sprawi, że będzie łatwiej się przygotować, a makijaż zawsze będzie trafiony i na czasie.

Oaza Leńcze, fot. Damian Łukasz

Klimat przyjęcia

Wiadomo, że na przyjęcie weselne i rockowy koncert nie powinno się wykonywać takiego samego makijażu. Podczas gdy na festiwalach muzycznych można poszaleć, to na rodzinnych przyjęciach warto czasami zachować umiar, chociażby dla… świętego spokoju☺️

Oaza Leńcze, Fot. Damian Łukasz Weddings

Lekki makijaż będzie świetnie pasował do przyjęcia na świeżym powietrzu, podczas gdy mocniejsze smokey eye z pigmentem pięknie zabłyśnie w świetle wieczorowym.

Podczas wykonywania makijażu okolicznościowego warto zainteresować się stylem przyjęcia – czy jest bardziej rustykalne, czy może glamour? Zawsze zadaję to pytanie swoim pannom młodym, aby lepiej zrozumieć, jakiego makijażu potrzebują i jaki makijaż będzie dobrze komponował się z całością stylizacji.

Oaza Leńcze, Fot. Damian Łukasz

No właśnie, stylizacja…

Stylizacja powinna być inspiracją do stworzenia idealnego makijażu. Makijaż, dodatki, kreacja, biżuteria, a nawet buty – muszą tworzyć spójną całość. Wybierając błyszczącą stylizację w jasnym kolorze można użyć perłowych lub brokatowych cieni, ale usta pozostawić z  matowym efektem, już bez błysku – mniej znaczy więcej, także w makijażu!

Oaza Leńcze, fot. Damian Łukasz

Buty? Serio?

Serio! Mają znaczenie szczególnie przy zachowaniu spójności kolorystycznej i estetycznej, podobnie jak… paznokcie. Kiedyś panna młoda poprosiła mnie o granatowe smoky eye w swoim ślubnym makijażu, dlaczego? Bo miała granatową wstążkę w sukience, granatowe buty i… granatowe paznokcie. To właśnie dzięki uwzględnieniu każdego detalu, udaje się stworzyć wyjątkowo piękną całość.

Oaza Leńcze, Fot. Damian Łukasz

Biżuteria

To jeden z najważniejszych elementów w tworzeniu spójnego wizerunku, nie tylko od święta. Złote kolczyki niekoniecznie będą pasować do miedzianych cieni, a różowa pomadka do bordowego naszyjnika. Jeśli dodatki są w stylu boho, makijaż też powinien nawiązywać do tej konwencji.

Oaza Leńcze, Fot. Damian Łukasz

Bukiet

Ten element pojawia się zazwyczaj przy stylizacjach ślubnych. Profesjonalny wizażysta ślubny zanim przystąpi do pracy, zawsze zapyta o kolor kwiatów w bukiecie. Idąc do ołtarza, panna młoda trzyma bukiet blisko twarzy, więc kolor powinien być spójny, lub ładnie kontrastować z odcieniem kwiatów.

Ja podczas sesji zdjęciowej wybrałam tę drugą opcję i nałożyłam Justynie pomadkę w burgundowym odcieniu, ponieważ pięknie kontrastuje z zestawem kolorystycznym w bukiecie.

Oaza Leńcze, Fot. Damian Łukasz

Mam nadzieję, że po tym wpisie dopasowanie makijażu na każde wyjście będzie łatwiejsze!

Tę przepiękną sesję zrealizowałam w towarzystwie profesjonalnego zespołu twórców, dziękuję kochani! ❤️

Organizacja: Bride Side Wedding Planner
Fotografia & organizacja: Damian Łukasz Weddings
Miejsce: Oaza Leńcze
Para Młoda: Justyna Uboska i Paweł Szczepanik
Kwiaty: Bukiet Love
Makijaż: Make-up Manufacture
Papeteria: Styletter
Biżuteria: Bizoe
Słodkości: Ciastki & Co
Makramy: Boski Minimalizm
Suknia: Joanna Niemiec
Włosy: Joanna Curzydło – Rup Coiffeur
Wstążki: Shy Ribbons
Okrągła konstrukcja na kwiaty: Dekoracje Szewczyk
Huśtawka & wazony: Wypożyczalnia Ewa Berdychowska
Zastawa: Mleko Living

Oaza Leńcze, Fot. Damian Łukasz