Plantwear

Pewnie już nie raz widzieliście zdjęcia i film reklamowy, które dopiero teraz mam czas oficjalnie opublikować. Tym razem przed Wami moja współpraca z marką Plantwear – tworzone ręcznie, drewniane produkty z duszą. Naszym celem było stworzenie materiału, który będzie spójny z misją marki i pozwoli na jej promocję w różnych kanałach medialnych. Chyba się udało, co sądzicie?


Podczas realizacji materiału musiałam ponownie zmierzyć się z męskim makijażem do sesji zdjęciowych. Wbrew pozorom, nie jest to łatwy makijaż. Ostatnio obserwuję, że wizażyści bardzo często wpadają w pułapkę rutyny – trochę podkładu, trochę pudru i będzie dobrze. Ważne jest jednak to, aby na męską twarz spojrzeć wnikliwie i obiektywnie – zauważyć niedoskonałości, które należy pokryć i dostrzec atuty, które powinniśmy uwidocznić.

 

Co najczęściej pomijamy w tego typu makijażach? Nie zauważamy przebarwień skóry, nie używamy odpowiednich produktów do pokrycia cieni pod oczami, nie dbamy o wysuszoną skórę ust, zapominamy o uszach. Nawet na zdjęciach ślubnych obserwuję czerwone uszy pana młodego, które nie zostały odpowiednio wyrównane.

Pamiętajcie, że męski makijaż jest niezwykle istotny. Nie może być pomijany na ślubie, ale i na sesjach zdjęciowych. Warto przed makijażem zastosować maseczkę w płachcie, która ekspresowo poprawi wygląd i sprawi, że kosmetyk będzie lepiej pracował ze skórą.

Pamiętajcie, że idealna cera to coś, o czym marzy każdy, nie tylko kobiety, nawet jeśli czasami tak trudno to przyznać… ☺️

Client: Plantwear

Hair: Chmiest Academy of Hair Design

Style: Katarzyna Piszczek