Arizona

Arizona  okazuje się być jednym z najpiękniejszych stanów Ameryki. Chcecie dowiedzieć się dlaczego? Sprawdźcie ❣️

Kanion Antylopy

To jedno z najpiękniejszych, o ile nie najpiękniejsze miejsce, jakie widziałam w życiu. Bo co tak naprawdę najlepszego Ameryka ma do zaoferowania? Naturę.

Antelope Canyon

Kaniony i Parki w USA to zdecydowanie największy skarb narodowy. Antelope Canyon znajduje się w rezerwacie Indian Navaho i to oni odpowiadają za opiekę nad tym pomnikiem przyrody. Aby dostać się do rezerwatu należy zarezerwować bilety z conajmniej miesięcznym wyprzedzeniem. Czasami zdarza się, że są wolne miejsca w danym tygodniu albo dniu, ale to bardzo rzadkie. Podobnie jest na przepięknej The Wave, której niestety nie udało mi się zobaczyć (wpuszczane jest tam 12 osób dziennie i trzeba wziąć udział w loterii).

Lower Canyon

Kanion dzieli się na dwie części, Upper Canyon i Lower Canyon. Upper jest bardziej popularny, zwiedzanie trwa krócej i jest w nim bardzo dużo ludzi. Lower, czyli mniej popularna część, zagwarantuje wam najpiękniejsze zdjęcia. W Kanionie wykonano najdroższe zdjęcie świata, które sprzedano za 6,5 miliona dolarów. Jeśli chcecie spróbować swoich sił w pobiciu tego rekordu, są także specjalne wycieczki dla fotografów.

Załączam dla was wykonaną przeze mnie galerię kształtów i kolorów – mam nadzieję, że was zachwyci ❤️ Zdjęcia zrobione… telefonem!

Kanion codziennie zwiedza około 3 tysięcy osób, a bilet kosztuje około 40$. Zwiedzanie w dużej mierze zależne jest od pogody, ponieważ istnieje tutaj wysokie ryzyko powodzi błyskawicznych, które natychmiast wypełniają kanion wodą. W roku 1997 zginęło w ten sposób 11 turystów i mimo, że kanion wyposażony jest w drabiny ewakuacyjne, a sytuacja nigdy się nie powtórzyła, warto sprawdzać wcześniej prognozy.

Horseshoe Bend

Po zwiedzeniu tego cudownego miejsca czas na oddalony zaledwie parę kilometrów Kanion Marble i rzekę Kolorado. Widoki zapierają dech w piersiach – na pewno znacie to miejsce ze zdjęć albo pocztówek!

Horseshoe Bend

To tutaj rzeka Kolorado zaczyna swój bieg i to tutaj rozpoczyna się mierzący 446 km Wielki Kanion Kolorado. Jest to największy przełom rzeki na świecie. Szczególnie Horsheshoe Bend położona na wysokości ponad 300 metrów – robi wrażenie. Podczas robienia zdjęć w tym miejscu trzeba być szczególnie uważnym, ponieważ skały nie wszędzie (a w zasadzie nigdzie) są zabezpieczone.

Horseshoe Bend, Colorado River

Do Wielkiego Kanionu wrócę jeszcze podczas pobytu w Las Vegas – stamtąd jest już niedaleko do kolejnych must have na rzece Kolorado.

Tymczasem z miejscowości Page, jakieś dwie godziny drogi samochodem dzieli nas od Parku Narodowego Zion, który znajduje się już w stanie Utah.

Zion National Park

Amerykanie uwielbiają spędzać urlopy w Parkach Narodowych. Wykupują tygodniowy karnet, wspinają się po górach, obcują z naturą. Dla takich rozrywek, na pewno warto wybrać się do Zion! Bilet kosztuje 35$ (na samochód) i jest ważny 7 dni. Jeśli jednak planujecie dłuższą wyprawę do USA, warto zakupić roczny karnet do Parków Narodowych, który kupicie za około 80$ (na dwa samochody) i możecie wjechać do każdego parku na terenie USA. Taka inwestycja opłaca się już przy trzech parkach, a przed nami jeszcze wiele takich miejsc!

Zion National Park

Do usłyszenia!