Dzisiejszy wpis jest pierwszym z nowej serii. Na blogu będziemy od teraz zaprzyjaźniać się z… medycyną estetyczną i profesjonalnymi zabiegami pielęgnacyjnymi. Zdecydowałam się na to, ponieważ przez długi czas bałam się tego typu zabiegów, nie wiedziałam co wybrać, ani gdzie szukać. Myślę, że wiele kobiet jest w podobnej sytuacji. Zaczynamy… nieinwazyjnie!
Lato to czas relaksu, odpoczynku i przyjemnie spędzonego czasu. Nie myślimy wtedy o obowiązkach, zapominamy czasem o pielęgnacji skóry ograniczając ją do minimum. Ograniczamy się do lekkiego makijażu, balsamu do ciała i kremu z filtrem. O tym ostatnim też często zapominamy, a powinniśmy stosować go przez cały rok, zarówno do męskiej, jak i damskiej skóry.
W okresie letnim skóra narażona jest na wiele czynników powodujących stałe uszkodzenia. Wysoka temperatura (a w tym roku bije ona rekordy), klimatyzacja, kąpiele w słonej wodzie, albo w chlorowanej w basenie, silne promieniowanie słoneczne. Te wszystkie czynniki niszczą bariery ochronne naszej skóry. Mamy wakacje, ale nie zapominajmy o pielęgnacji, bo jej brak odczujemy po letnim wypoczynku.
Jeśli jeszcze nie zaprzyjaźniłaś się z lokalnym gabinetem kosmetycznym – najwyższy czas to zrobić. Kosmetologia pielęgnacyjna i medycyna estetyczna to już chleb powszedni. Czy wiesz, że już Antoine de Paris w XIX i XX wieku korzystał z zabiegów medycyny estetycznej? W dzisiejszych czasach są one już dużo bardziej bezpieczne i zaawansowane. Czas, żeby przekonać się o tym na własnej skórze.
Recenzja: Antoine de Paris
Dziś nadal pokutuje błędne przekonanie, że zabiegi kosmetyczne należy wykonywać jesienią lub zimą. Chodzi przede wszystkim o zabiegi bardziej agresywne, np. te złuszczające z kwasami, wysoko stężonym retinolem oraz laseroterapii. W okresie wysokiego nasłonecznienia mogą zrobić więcej szkody niż pożytku. Są jednak zabiegi dedykowane specjalnie na lato.
Czym jest infuzja tlenowa?
Do takich należy zabieg infuzji tlenowej. Przekonałam się, że jest znakomity. To swego rodzaju vitamin-booster. Regularne nasycanie skóry antyoksydantami redukuje powstawanie przebarwień skórnych. Tlen bierze udział w licznych reakcjach procesów fizjologicznych, dostarcza skórze energii do przemian metabolicznych. Deficyty tlenowe w skórze mogą powodować:
- zaburzenie syntezy melaniny (zmianę koloru skóry)
- zaburzenie syntezy kolagenu, elastyny i utratę elastyczności oraz przedwczesne starzenie się skóry
Na niewystarczającą ilość tlenu w skórze wpływać może wiele czynników, takich jak: palenie papierosów, zanieczyszczenie środowiska oraz brak aktywności fizycznej.
Na czym polega infuzja tlenowa?
Zabieg infuzji tlenowej polega na wtłaczaniu substancji aktywnych zastosowanego preparatu do głębokich warstw skóry za pomocą czystego, medycznego, hiperbarycznego tlenu pod ciśnieniem. Dzięki tak skoncentrowanej dawce i wysokiemu ciśnieniu dociera on do głębokich warstw skóry, aktywując dotlenienie i metabolizm komórek. Infuzja tlenowa wykazuje pożądaną aktywność biologiczną, dotleniając komórki, poprawiając stan energetyczny komórek skóry, przyspieszając ich metabolizm i procesy regeneracji.
Skutkiem zabiegu infuzją tlenową są nowe, zdrowe komórki skóry. Powoduje to lepsze napięcia skóry i utrzymuje jej jędrności. Zabieg infuzji tlenowej wykazuje również silne działanie przeciwbakteryjne i przeciwzapalne, jest więc polecany w terapiach antytrądzikowych.
Efekty infuzji tlenowej
Drugim czynnikiem wykorzystywanym w zbiegu infuzji tlenowej są specjalnie dobrane przez kosmetologa składniki aktywne takie jak: kwas hialuronowy, komórki macierzyste, peptydy, kwasy tłuszczowe, witaminy, minerały czy ekstrakty roślinne. Często wtłaczane są witaminy A,E i C, antyoksydant z zielonej herbaty, beta-glukan, skwalen, aloes czy pantenol, który wspomaga działanie przeciwzapalne, łagodzi zaczerwienienia i przyspiesza proces gojenia się skóry. Zabieg jest bezbolesny i nieinwazyjny.
Efekty zabiegu infuzją tlenową widać niemal natychmiastowo. Skóra nabiera zdrowszego kolorytu, staje się bardziej nawilżona, gładka i elastyczna. Taki zabieg jest doskonały latem, kiedy mamy wysuszoną, szorstką skórę i pojawiają się na niej przebarwienia. Często towarzyszy temu uczucie ściągnięcia, mamy też podrażnienia, a czasem nawet zaczerwienienia skóry. Poszukujemy wtedy zabiegów, które spowodują, że skóra stanie się promienna, odzyska naturalny blask. I takim zabiegiem jest infuzja tlenowa, którą możesz wspomóc kwasem ferulowym. Po zastosowaniu z czasem zmniejsza się widoczność zmarszczek i poprawie ulega kondycja skóry. Poza tym, cząsteczki odpowiednio stężonego i sprężonego tlenu, które stykają się z naskórkiem, działają także przeciwzapalnie i przeciwbakteryjnie.
Jakie są wskazania do wykonania zabiegu infuzji tlenowej?
- skóra wymagająca dotlenienia
- skóra sucha, szorstka, odwodniona
- skóra szara, pozbawiona blasku
- skóra naczyniowa, wrażliwa, atopowa
- profilaktyka przeciwstarzeniowa
- zmarszczki, spadek jędrności i elastyczności skóry
- worki, sińce, obrzęki, zmarszczki pod oczami
- łojotok i rozszerzone pory
- wszystkie postacie trądziku, trądzik różowaty
- fotostarzenie
- profilaktyka starzenia się skóry
- skóra podrażniona, uszkodzona (promieniowanie UV)
- w celu redukcji podrażnień i przyspieszenia gojenia po zabiegach laserowych, peelingach chemicznych
To oczywiście duży katalog dobra, które zyskujemy dzięki infuzji tlenowej. Dla mnie dodatkowo był to relaksujący zabieg i bardzo przyjemny. To absolutnie faworyt w zabiegach wykonywanych latem. Na pewno nie podrażni skóry i nie wystąpią żadne skutki uboczne. Jest to proces nieinwazyjny i przynoszący natychmiastowy efekt. Skóra po zabiegu ma tak pożądany efekt glow. A czy nie na taki właśnie efekt liczymy latem?
To czas, kiedy makijaż ograniczamy do minimum, pozwalamy skórze oddychać i nie chcemy aby były widoczne przebarwienia i inne niedoskonałości. Pamiętamy jednak o ochronie przeciwsłonecznej, bo lepiej zapobiegać niż leczyć. Twoim wiernym przyjacielem powinien być krem z filtrem UV przez okrągły rok. Zabieg infuzji tlenowej pomoże utrzymać skórę w doskonałej kondycji, jest przyjemny i bardzo skuteczny.
Sprawdziłam, doświadczyłam i szczerze polecam, szczególnie w godnym zaufania gabinecie Estetiq Home Spa w Cieszynie. Cena to około 250-350 zł w zależności od tego, czy wybierzesz zabieg z szyją i dekoltem.