Tahoe Lake i Virginia City

Kolejny wpis z kategorii “Nie tylko o makijażu” odkryje przed wami uroki pięknych, choć mniej znanych miejsc Ameryki. Jeśli marzycie o podróży po Stanach Zjednoczonych, to Tahoe Lake powinno znaleźć się na waszej Bucket List. To nie tylko góry Sierra Nevada, ale także Reno – Największe Małe Miasteczko na Świecie, o którym napiszę dla was już wkrótce. A tymczasem…

Lake Tahoe

Nad miastami Reno i Sparks w Nevadzie, góruje łańcuch Sierra Nevada. Lake Tahoe to największe i jedno z najgłębszych górskich jezior Ameryki Północnej, położone na wysokości prawie dwóch tysięcy metrów.

Sand Harbor Beach, Tahoe Lake

Jezioro powstało około dwa miliony lat temu, jest położone na granicy stanów Nevady i Kaliforni. Amerykanie uwielbiają wypoczywać tutaj zarówno latem (na przykład na Sand Harbor Beach) jak i w zimie, korzystając z okolicznych kurortów narciarskich (na przykład Mt. Rose Ski Resort). Jezioro znane jest z przeźroczystej wody, otoczone lasami, w których trzeba uważać na słynnego Baribala, czyli Niedźwiedzia Amerykańskiego.

Tahoe Lake

Wypoczynek 

Nad samym jeziorem znajdziecie wiele ciekawych miejsc przeznaczonych do wypoczynku. Restauracje, grille, plaże, motorówki, wiele górskich szlaków… jedna z najlepiej zorganizowanych plaż znajduje się w niespełna dziewięciotysięcznej, górskiej miejscowości Incline Village. Zatrzymać można się w którymś z okolicznych hoteli bezpośrednio nad jeziorem, lub w Reno, skąd droga samochodem zajmuje około 40 minut.

Tahoe Lake

Jedzenie

Jezioro nazywane jest również Jeziorem Orła (Eagle Lake). Nazwa bierze się od występującego na tym terenie Bielika Amerykańskiego. Nad brzegiem znajduje się wiele miejsc, w których można wybrać się na lunch, ale Lone Eagle Grill to zdecydowanie najpiękniejsze miejsce i najsmaczniejsze jedzenie. Jeśli będziecie się tam wybierać, to koniecznie skosztujcie łososia. Sprawdźcie również godzinę, ponieważ często spotykanym amerykańskim zwyczajem, lunch podaje się tylko do 15:00, a obiad pomiędzy 17:30, a 21:00, co oznacza, że pomiędzy 15:00, a 17:30 niewiele można zjeść.

Lone Eagle Grill

Celebryci

Mieszkańcy Tahoe słyną z … dyskrecji. Nad jeziorem wiele gwiazd ma swoje rezydencje, w zaciszu pięknych lasów. Na portalach turystycznych regionu znajdziecie informacje, że jeśli spotkacie kogoś sławnego, powinniście zachować to dla siebie i pozwolić wypocząć także jemu.

Virginia City

Nieopodal Tahoe Lake warto odwiedzić położone na pustyni Virginia City, w którym kręcono słynny serial BonanzaTo w tym miejscu najpierw znaleziono żyłę złota, a później ogromne złoża srebra, co zapoczątkowało jedną z największych gorączek górniczych w historii. W Nevadzie jest także największe na świecie skupisko dzikich koni, które podchodzą do okien lub przechadzają się autostradami.

Wild horses, Virginia City

I jak Wam się podoba? Kto wybiera się w podróż? Koniecznie zobaczcie więcej w krótkim Tahoe Lake Vlog, który dla was przygotowałam ?