Akupunktura zamiast skalpela?

Warsztaty i szkolenia to duża część mojej codziennej pracy. Spotykam w niej kobiety o różnych typach urody, a każda z nich ma inne sposoby pielęgnacji skóry, które nie zawsze przynoszą pożądane efekty. Metod jest wiele, podobnie jak zabiegów kosmetologicznych i tych z zakresu medycyny estetycznej. Podczas takich spotkań zadajecie mi dużo pytań także o sposoby na walkę ze zmarszczkami, suchą, nadwrażliwą oraz atopową skórą. Niestety, wciąż niewiele wiemy o działaniu niekonwencjonalnych i nowoczesnych metod, takich jak akupunktura. We wpisie znajdziecie moją osobistą receptę ❤️

fot. Dwór Czeczów, Centrum Kultury Podgórza

Skalpel czy pielęgnacja

Chyba już nikt w dzisiejszych czasach nie uważa, że medycyna estetyczna jest zła albo, że trzeba się jej wstydzić. Poprawiające urodę zabiegi stały się nie tylko popularną metodą walki z wiekiem i procesami starzenia się skóry, ale także gwarancją doskonałej pielęgnacji i zdrowia. Wybór preparatów i metod jest ogromny. Bezpieczeństwo i świetne efekty otrzymacie korzystając z usług specjalistów w Klinice Medycyny Estetycznej dr Paradowskiej w Krakowie.

P.S. Na zdjęciu poniżej i na stronie internetowej znajdziecie piękne zdjęcia personelu w moich makijażach ❤️

Dlaczego akupunktura?

Czasami skóra okazuje się być zbyt delikatna i nie można zastosować nawet zabiegu mezoterapii. Tak dzieje się w przypadku skóry atopowej, suchej, narażonej na podrażnienia lub egzemę. Nie każda kobieta chce korzystać z zabiegów medycyny estetycznej, ani nie każda ma do nich dostęp – to otwiera możliwości do stosowania akupunktury. Ta znana jest od lat, jako sposób na niekonwencjonalne leczenie chorób skóry. Medycyna Wschodu okazuje się być pomocna tam, gdzie dermatolodzy zawodzą. Akupunktura skutecznie leczy egzemę, atopię i łuszczycę. W Polsce, znalezienie rzetelnego specjalisty w tej dziedzinie jest problemem – tego typu terapią zajmuje się niewielu lekarzy. Warto jednak szukać, bo już po kilku zabiegach skóra świetnie się regeneruje, a zmiany całkowicie znikają.

Akupunktura kosmetyczna

Dla osób, które mają to szczęście, że nie muszą zmagać się z chorobami skóry, a chcą jedynie wspomóc jej pielęgnację, poleca się akupunkturę kosmetyczną. Najnowsze badania pokazują, że ta metoda może śmiało konkurować także ze skalpelem i medycyną estetyczną. Działanie przeciwstarzeniowe polega na wzmacnianiu bariery ochronnej i rozświetlaniu skóry. Już po kilku zabiegach można zauważyć zmianę struktury naskórka. Jest bardziej nawilżony, napięty, a zmarszczki się wygładzają. Efekty są widoczne gołym okiem, a po zabiegach u sprawdzonego specjalisty na pewno usłyszycie sporo komplementów dotyczących kwitnącego wyglądu. Jak to działa?

Medycyna chińska proponuje następujące wyjaśnienie: poprzez stosowanie akupunktury kosmetycznej zwiększa się dopływ Qi i krwi do skóry twarzy. To zmniejsza ilość i głębokość zmarszczek, wpływa na gęstość i jędrność skóry, przywraca naturalny koloryt bez przebarwień oraz nadaje skórze zdrowy wygląd. Akupunktura kosmetyczna działa zatem w dwóch obszarach – z jednej strony poprawia odżywienie skóry, co bezpośrednio wpływa na komórki, a z drugiej wpływa na zmianę wyglądu. Efekt terapii z zastosowaniem akupunktury jest namacalny – pacjent dotykając twarzy czuje, że skóra jest bardziej jędrna, gęstsza. Z kolei w lustrze widzi, że owal twarzy jest harmonijny, skóra jest podniesiona, promienna i młodsza.

Cyt. za: Instytut Tradycyjnej Medycyny Chińskiej 

Akupunktura jest czymś, co przetestowałam osobiście i co stosuję regularnie. Nareszcie trzeba przestać spychać na margines dbanie o skórę. Holistyczne podejście do zdrowia to klucz do sukcesu, a skóra to największy organ naszego ciała. Chcecie więcej wpisów na temat pielęgnacji z “mojego własnego ogródka”? Napiszcie, a polecę wam najlepszego lekarza akupunktury!

Na zdjęciach możecie zobaczyć relację z warsztatów, które miałam ogromną przyjemność prowadzić dla Centrum Kultury Podgórza, w Dworze Czeczów, w Krakowie. Rozmawiałyśmy nie tylko o makijażu, ale właśnie o pielęgnacji skóry problematycznej. Mam nadzieję, że niedługo znowu się spotkamy❤️