Backstage

Sztuka pracy na BACKSTAGE – czy istnieje złoty klucz do pracy zespołowej i jak stworzyć zgrany “dream team”? Ja już dawno swój znalazłam, każda sesja zdjęciowa jest pełna pozytywnej energii, dobrych słów i wzajemnej pomocy. Wam także tego życzę, a tymczasem parę złotych zasad w pracy na backstage sesji lub planu zdjęciowego <3

Fot. Łukasz Lic / Pozytyw Studio

Profesjonalizm

Nawet największy przyjaciel nie daruje Wam nieprzygotowania, nieprofesjonalnie wykonanej pracy, lenistwa lub braku zaangażowania. To wszystko składa się na sukces pracy zespołowej. Świetny efekt wymaga ciężkiej pracy, nic “samo” się nie zrobi. Długie godziny pracy na planie wymagają nie tylko świetnego przygotowania ale również obowiązkowości. Dobry humor i pozytywne nastawienie w kontaktach z osobami współtworzącymi sesję jest kluczem do profesjonalizmu i chęci osiągnięcia tych samych efektów.

Fot. Łukasz Lic / Pozytyw Studio

Ciężka praca

Ta praca nie akceptuje wymówek czy niedyspozycji, nie można mieć złego dnia, bo następnego zlecenia nie będzie. W dobie dzisiejszych prężnie rozwijających się mediów społecznościowych, praca większości wizażystów nie ma końca. Instagram, Facebook, blogi, videoblogi… to nie tylko marketing, ale także medialny wizerunek, który wymaga nieustannej interakcji, całą dobę. Bycie wizażystą to ciężka i stresująca praca, wymagająca nie tylko talentu, ale także precyzji i samodyscypliny.

Fot. Łukasz Lic / Pozytyw Studio

Uprzejmość i dobry humor! 🙂 

Nikt nie lubi marudzenia! Jeśli Twoja praca to Twoja pasja, przyprawiaj ją dobrym humorem. Staraj się optymistycznie podchodzić do nowych zadań i ochoczo podejmować nowe wyzwania. Profesjonalni wizażyści, którzy tworzą swoje teamy do pracy przy pokazach bądź sesjach zdjęciowych, jako jedne z pierwszych wymagań stawiają zaangażowanie i pozytywne nastawienie.

Photographer: Pozytyw Studio