Mój makijaż dla Miss America NV

Nasya Hannah Mancini już za kilka dni będzie startowała w wielkim i niezwykle prestiżowym konkursie Miss America organizowanym przez Miss America Organisation. Spotkanie z Nasyą i możliwość wykonania dla niej makijażu kompletnie zmieniło moje spojrzenie na ten zawód. Zobaczcie film z makijażu krok po kroku i przeczytajcie o tajemnicach zawodu Miss America.

Fot. Jason Alavez

Bycie Miss

W Stanach Zjednoczonych bycie miss to praca na cały etat, finansowana z funduszu Organizacji Miss America. Grafik kandydatki do wielkiego amerykańskiego tytułu jest bardzo napięty; konferencje, udział w spotkaniach charytatywnych i nie tylko, wykłady motywacyjne, popularyzacja amerykańskiego dziedzictwa i kultury.

Podczas każdego z tych wydarzeń miss dostają konkretne wytyczne dotyczące: ubioru, makijażu, fryzury, a nawet sposobu zachowania. Zazwyczaj są to informacje uniwersalne, dotyczące każdej kandydatki, egzekwowane przez managera danej miss. Aby umówić się z kandydatką do wielkiego tytułu należy najpierw skontaktować się z jej agentem i dopiero kiedy on wyrazi zgodę, można zaplanować spotkanie.

Miss America najpierw wybierana jest w lokalnych kręgach (np. miss county), a dopiero później miss stanu, która startuje w wyborach krajowych.

Misja:

Organizacja popiera kobiety w całym kraju, aby rozwijały się w swoich talentach, umiejętnościach przywódczych, komunikacji i wiedzy.

***

The organization stands for empowering young women across the country to be the best they can be through leadership, talent, communication skills and smarts.

Miss America Organisation

Miss America 2020

Ten amerykański konkurs piękności odbędzie się 19 grudnia tego roku o godzinie 20:00 czasu pacyficznego. Ma już prawie stuletnią tradycję! Organizacja chwali się, że tegoroczne kandydatki będą oceniane nie tylko za wygląd. Wycofano konkurs strojów kąpielowych, a zyskany w ten sposób czas poświęcony zostanie na rozmowy i poznanie osobowości. No cóż, w dzisiejszych czasach może to dobrze, bo inaczej konkurs Miss America mógłby skończyć podobnie jak Victoria’s Secret Show (który został odwołany między innymi z powodu zarzutów uprzedmiotowienia kobiecego ciała i niepromowania różnorodności).

W tym roku organizacja wydaje specjalny magazyn, z którego możecie dowiedzieć się wszystkiego na temat kandydatek i konkursu. Nie muszę chyba przypominać, że Amerykanie szaleją na punkcie tego turnieju.

Kandydatki do tytułu w roku 2020, których jest tyle ile stanów ameryki czyli 51 (w konkursie bierze udział także kandydatka z Dystryktu Kolumbii uważanego za pięćdziesiąty pierwszy stan), możecie znaleźć tutaj, wśród nich znajduje się także piękna Nasya. Bilety na widownię konkursową zaczynają się od $100.

Kto za to płaci?

Oczywiście duża część konkursy finansowana jest ze środków własnych organizacji (przy której działa również fundacja), ale najważniejsi są sponsorzy. Jeśli podróżowaliście kiedykolwiek liniami American Airlines albo marzyłyście o sukience marki Sherri Hill (swoją drogą – zerknijcie na najnowszą kolekcję), to właśnie te firmy są jednymi z głównych sponsorów konkursu.

Miss America Organisation stwarza także możliwość wolontariatu. Wolontariusze pomagają lokalnym miss i wspierają w działaniach organizację. Można wykonywać taką pracę i jednocześnie poznać organizację od środka.

Nasya Mancini

Nasya jest niezwykle miłą, skromną i cudowną osobą. Trzymam kciuki za Nasyę w grudniowym konkursie i czuję się zaszczycona, że mogłam wykonywać dla niej makijaż. Zobaczcie film, w wykonaniu Jericka, na którym widać trochę naszej pracy, trochę kulis sesji zdjęciowej i trochę mnie ☺️

Makijaż

W wielu sytuacjach, nawet takich jak konkurs miss, kandydatki robią swój makijaż same. Używają do tego kosmetyków od sponsorów albo swoich własnych. Ich umiejętności makijażowe okazują się więc determinować ich wizerunek.

Przyzwyczajone są zazwyczaj do mocnego makijażu scenicznego, podkreślonego oka i przyciemnionej, opalonej karnacji. Miss często mają także przedłużone rzęsy. Podczas spotkań i konferencji makijaż powinien wyglądać niemal tak jak wieczorowy.

Ja przygotowałam dla Nasyi delikatny look jako pierwszą wersję, ponieważ zdjęcia miały mieć charakter sportowy, naturalny.


Później wzmocniłyśmy makijaż nakładając intensywną pomadkę. Nagrałam dla was także krótki film pokazujący okolicę Tahoe Lake (o którym pisałam tutaj), w której robiliśmy zdjęcia. Zobaczcie jak wyglądała nasza praca!


Team credits:

Photography: Jason Alavez

Video: Jerick Image

Model: Nasya Hannah Mancini

MUA, hair and concept: Kasia Wrona, Make-up Manufacture