Praca podczas New York Fashion Week była dla mnie wielkim zaszczytem, a jednocześnie spełnieniem marzeń. Chyba każdy wizażysta chciałby zajrzeć za kulisy i spotkać najbardziej wpływowych ludzi ze świata mody podczas zaledwie jednego pokazu. Jak mi się to udało? Przygotowałam dla was krótki fotoreportaż z tego wydarzenia.
Na zdjęciu głównym (na górze) znajduje się backstage z pokazu Garo Sparo, finalisty siedemnastego programu „Project Runway”, na którym miałam okazję pracować. Modelki tuż przed wyjściem na wybieg, kolekcja 'COSMIC MIND: AN EVOLUTION’.
Skąd pomysł na New York Fashion Week?
The Makeup Show zorganizowało w Nowym Jorku warsztaty, które miały miejsce tuż przed rozpoczęciem Fashion Week i nazywały się „Work The Runway”. Podczas szkolenia najpierw miało miejsce omówienie całego biznesu i specyfiki pracy za kulisami, później pokaz makijażu i warsztaty. Pokaz makijażu wykonywali Danessa Myricks i James Vincent.
Po warsztatach, Danessa i James wybrali najlepsze osoby, do pracy za kulisami w ich zespole.
Na szczęście udało mi się, choć wcale nie było to łatwe! Spędziłam z nimi cały wspaniały dzień na New York Fashion Week!
Jak wygląda praca?
Praca podczas fashion week jest ciężka. Na backstage powinno się być zazwyczaj już od siódmej rano, a praca kończy się około 22:00 lub 23:00. Wizażysta nie tylko maluje, ale również dba o makijaż ciała, a czasem nawet o włosy i paznokcie (chociaż przy większych pokazach są od tego osobne zespoły).
Etapy pracy wizażysty
Podczas jednego dnia jest kilka pokazów. Każdy z nich ma te same etapy. Pierwszym etapem jest spotkanie z głównym wizażystą (w tym wypadku James i Danessa), którzy wskazują kierunek pracy i nakreślają plan dnia.
Drugim etapem jest pokaz makijażu, który wykonuje główny wizażysta, tłumacząc przy tym krok po kroku, jaki efekt chce osiągnąć i jak makijaż koresponduje z kolekcją. Zazwyczaj kosmetyki są udostępniane, ale warto mieć także swój kufer ze sobą.
Kolejnym etapem jest już praca zespołowa – wykonywanie makijażu twarzy i ewentualnie ciała – w zależności od tego, jak dużo odsłaniają ubrania. Jeśli macie szczęście, będziecie mieli około 20 minut na makijaż dla jednej modelki.
Calebryci i parę złotych zasad
Zaledwie podczas jednego pokazu – kolekcji S by SERENA tworzonej przez Serenę Willamis, spotkałam Annę Wintour, Kim Kardashian, Alessandrę Ambrosio, Tinsley Mortimer czy Daschę Polanco (z serialu Orange is the New Black).
Pracując na fashion weeku każdy pracownik mija się z wieloma gwiazdami i wieloma publicznymi osobami – nie ma w tym nic dziwnego. Większości z nich nie powinno się robić zdjęć, a tym bardziej filmować ich, ponieważ takiego wizerunku bez autoryzacji nie można wykorzystać. Tego typu zachowania nie są też zbyt dobrze odbierane przez zespół pracujący podczas pokazu.
Warto, czy nie warto?
Pracuję w branży makijażu już wiele lat, ale nigdy nie byłam tak zmęczona, jak po New York Fashion Week ? Praca na najwyższych obrotach przez długie godziny, w małych przestrzeniach, często bez jedzenia lub nawet kawy.
Moim zdaniem… warto! Podoba mi się ta zakulisowa gorączka, spotykanie osób, które wcześniej obserwowało się w internecie lub telewizji i odkrywanie jak wyglądają naprawdę. Podoba mi się to, że Fashion Week stawia wyzwania – praca ma być wykonana szybko i precyzyjnie. Podoba mi się aura kreatywności i energia panująca za kulisami.
Mam nadzieję, że to mój pierwszy, ale nie ostatni Fashion Week.
Dziękuję!
Team:
Make-up leads: James Vincent, Danessa Myricks, The Make-up Show, Rebels and Outlaws
Make-up support: @lorcansface, @jodiewatkinsbeauty, @graftalash, @twinmedix, @skindinavia, @alconeco, @danessamyricks
Fashion Designer: Garo Sparo
Hair: Not Your Mothers Haircare
Nails: Journey and Company
[contact-form][contact-field label=”Podpis” type=”name” required=”true” /][contact-field label=”E-mail” type=”email” required=”true” /][contact-field label=”Witryna internetowa” type=”url” /][contact-field label=”Wiadomość” type=”textarea” /][/contact-form]