The Make-up Show

The Makeup Show to targi makijażu, w jakich miałam okazję brać udział miesiąc temu w San Francisco. Szkoliłam się pod okiem takich specjalistów jak Danessa Myricks czy James Vincent. W następnym wpisie możecie spodziewać się vloga, a tymczasem przygotowałam dla was krótki fotoreportaż, w którym dowiecie się wszystkiego o tym wydarzeniu.

The Makeup Show to projekt, który od kilku lat ma miejsce w największych miastach USA. Ja miałam przyjemność brać w nim udział w San Francisco, pięknym mieście pełnym kreatywnych ludzi. O San Francisco pisałam dla was przy okazji “Urody w podróży”, ale niedługo pojawi się na temat tego miasta osobny wpis, ze wskazówkami do zwiedzania.

San Francisco

San Francisco

The Makeup Show w San Francisco miało miejsce w hotelu Grand Hyatt w centrum miasta, niedaleko słynnego Union Square. Miasto jak zwykle jest wietrzne i trochę chłodniejsze niż reszta stanu Kalifornia.

Grand Hyatt Hotel

Czy to się opłaca?

Udział w The Make-up Show zdecydowanie się opłaca. Bilet wstępu na dwudniowe wydarzenie kosztuje $35. Na miejscu połowa pokazów i warsztatów jest bezpłatna, za resztę należy dopłacić – zazwyczaj są to bardziej ekskluzywne warsztaty. Zniżki na kosmetyki takich marek jak Ardell, Benefit czy Alcone zaczynają się od -70%.

Danessa Myricks

Danessa Myricks

To jedna z najbardziej cenionych i najlepszych wizażystek w branży. Wraz z Jamesem Vincentem współtworzy całą inicjatywę. Podczas wydarzenia można było zakupić jej produkty i podglądać ją przy pracy na pokazie makijażu.

Demo make-up look by Danessa Myricks

Danessa jest niezwykle miłą i bezpośrednią osobą, podobnie jak James. Po pięciu minutach rozmowy można spodziewać się, że zwróci się do ciebie nie przez pani, nie przez ty, ale przez… “kochanie”.

Posiada własną markę, uwielbianą przez wizażystów Danessa Myricks Beauty. Jednym z moich ulubionych produktów jest Color Fix, gęsty błyszczyk, który nie roluje się nawet podczas makijażu “glossy eye”.

ja po warsztatach z Danessą

James Vincent

To niezwykle miły i mądry człowiek. Wie chyba wszystko o świecie wizażu od strony zarówno technicznej jak i biznesowej. Jest dyrektorem kreatywnym i edukacyjnym The Makeup Show. Pracuje w branży mejkapu od ponad 25 lat, na wszystkich poziomach tego przemysłu.

Na pewno znacie kosmetyki Rihanny, fentybeauty, za rozwój ten marki odpowidzialny jest właśnie James. Jest jednym z ulubionych wizażystów Lady Gagi, Courtney Love. Malował Liv Tyler czy Reese Witherspoon.

Jest jednym z niewielu, którzy mieli przyjemność pracować także z samym prezydentem Stanów Zjednoczonych – Barakiem Obamą. Publikuje między innymi w ID, V, Paper, Wonderland, czy Italian Vogue, nie mówiąc już o wielu programach telewizyjnych, w których występuje jako ekspert. Jednym słowem – profesjonalista wysokiego szczebla! Na warsztatach, w których miałam okazję uczestniczyć, okazał się być również po prostu – fajnym gościem.

me and James Vincent

Wczoraj znów spotkałam się z Jamesem i Danessą na warsztatach w Nowym Jorku, więc bądźcie na bieżąco, przygotowałam dla was materiał z tego wydarzenia!