Nowy Jork podczas Fashion Week

Jak wygląda miasto podczas jednego z najważniejszych tygodni mody? Co warto wiedzieć, z czym się spotkałam, na co trzeba uważać? Odpowiedzi na te pytania oraz kilka innych wskazówek znajdziecie w najnowszym wpisie.

Manhattan, NYC

Bilet w jedną stronę

Wybierając się do Nowego Jorku na tegoroczny New York Fashion Week nie wiedziałam jeszcze tak naprawdę, czy uda mi się dostać do pracy za kulisami. Kupiłam dosłownie bilet w jedną stronę i postanowiłam spróbować swoich sił.

Hudson Yards, NYC

Work the Runway

Niewielu najlepszych wizażystów świata zgadza się na pokazanie swojej pracy podczas tygodnia mody – od kuchni. Danessa Myricks i James Vincent są jednymi z tych, którzy chętnie dzielą się wiedzą. Warsztaty Work the Runway zorganizowane były tuż przed NYFW i to one dały mi szansę dostania się na backstage. Jak mi się to udało? Więcej na ten temat przeczytacie tutaj.

Brooklyn Bridge

Ceny szybują w górę

Jeśli wybieracie się do miasta typowo turystycznie, to odpuśćcie wrzesień. Rocznica 11 września przyciąga do miasta osoby biorące udział w Dniu Pamięci, a do tego jeszcze Fashion Week… Ceny za hotele skaczą dwukrotnie (czasami nawet trzykrotnie) w górę i może się okazać, że za jedną noc w hotelu niedaleko centrum zapłacicie nawet do $300.

Brooklyn Bridge

Z podróżami samolotem sprawa wygląda podobnie, a nawet opłatami za taksówki bądź Ubera. Podczas jakichkolwiek wydarzeń w NYC Uber podnosi ceny o 20, 30, czasami 40%. Warto pamiętać, że rezerwując hotel czy kupując bilet lotniczy odpowiednio wcześniej można trochę zaoszczędzić.

Brooklyn Bridge

Spędzanie czasu

Miasto jest bardzo zatłoczone, szczególnie we wrześniu. Poza tym, że mieszka tutaj osiem milionów ludzi, w tym czasie zaczyna się także szkoła i odbywa się wiele wydarzeń, takich jak NYFW czy Dzień Pamięci. W Nowym Jorku spędziłam już trzy dni w poprzednim roku, i tutaj znajdziecie wiele turystycznych wskazówek. Warto zobaczyć także Metropolitan Muzeum of Art czy Hudson Yards.

Manhattan, Hudson Yards

Komunikacja

Jednorazowy bilet na metro w NYC to koszt dwóch bądź trzech dolarów i możecie podróżować nim przez 2 godziny. Automaty znajdują się przy zejściu do metra, można płacić zarówno gotówką jak i kartą kredytową. Ja jednak lubię odkrywać miasto spacerem i jeśli tylko mam czas, nie korzystam z komunikacji.

Brooklyn Bridge

Moje prywatne wskazówki

Jeśli wybieracie się w podróż z Polski pamiętajcie o wielogodzinnym locie, a także o tym, że w samolotach bywa bardzo zimno. Podróżując tanimi liniami lotniczymi takimi jak Wow Airlines bądź Norwegian Air weźcie pod uwagę, że na pokładzie nie dostaniecie darmowego poczęstunku w cenie biletu. Należy wykupić go osobno przed podróżą lub zrobić sobie posiłek i okazać go podczas kontroli bezpieczeństwa. Ja zawsze umilam sobie czas ulubioną książką bądź muzyką. Tym razem towarzyszyła mi świetna publikacja Wydawnictwa Znak.

Hudson Yards, NYC

Więcej turystycznych wskazówek znajdziecie we wpisie z zeszłego roku, gdzie pisałam także o Waszyngtonie i Virginii, a szczegóły dotyczące Fashion Week w poprzednim wpisie. Jak podoba Wam się miasto?

Hudson Yards, NYC