Pielęgnacja ust i jej znaczenie w makijażu

Dziś pierwszy dzień jesieni. Chłodne i wietrzne dni coraz bliżej, więc pora przyłożyć się do pielęgnacji. Pielęgnacja ust to detal, o którym kobiety często zapominają. Stosujemy maseczki na twarz, szyję czy dekolt, omijając zazwyczaj okolice ust. Tak samo podczas peelingu czy podczas nakładania kremu na twarzy. Jakie znaczenie ma kondycja ust w wykonywanym co rano makijażu? Jak je pielęgnować, aby były odpowiednio nawilżone, a pomadka trzymała się dłużej?

Na pięknych zdjęciach Magdaleny Tarach zwróćcie uwagę na pomadkę w kolorze fuksji (Max Factor), którą wybrałyśmy wraz z Panną Młodą, Joanną. Wszystkie Panny Młode, które miałam przyjemność malować zachęcam, pochwalcie się swoimi zdjęciami! Znacie adres, na który możecie je podesłać.

Fot. Magdalena Tarach Photography

Peeling i masaż

Zaniedbane wargi pierzchną ale i bledną. U osób dojrzałych często obserwujemy delikatniejsze napigmentowanie ust, co często jest wynikiem nieodpowiedniej pielęgnacji. Regularny masaż ust powinno się wykonywać co 2-3 dni. Poprawia on ukrwienie ust, zmiękcza i przygotowuje pod peeling. Do takiego masażu wystarczy nawet szczoteczka do zębów.

Peeling ust, wykonywany z taką samą częstotliwością usunie suche skórki, pobudzi krążenie i poprawi jędrność. Na sklepowych półkach bez problemu można odnaleźć tego typu peelingi, ale można je także wykonać samemu!

Fot. Magdalena Tarach Photography

Nawilżenie najważniejsze!

Do pielęgnacji ust idealnie sprawdzają się kosmetyki i produkty naturalne. Nada się nawet to, co trzymamy w domu! Wszelkie oleje, np. oliwa z oliwek, olej kokosowy, awokado czy miód świetnie sprawdzą się nakładane bezpośrednio na usta i wcierane (można połączyć z masażem). Również peeling można zrobić samemu, łącząc na przykład cukier z miodem.

Usta powinno się nieustannie nawilżać wszelkiego rodzaju pomadkami, a przy regeneracji idealna będzie maść z witaminą A bądź specjalne serum do ust.

Fot. Magdalena Tarach Photography

Ochrona i dieta

Usta potrzebują ochrony, o każdej porze roku! Warto pamiętać, aby w zimie wyjątkowo je nawilżać, a w lecie chronić kremami lub pomadkami z filtrami UV.

Ważna jest także dieta, bogata w warzywa, owoce, ryby, orzechy, a także czerwone wino.

Fot. Magdalena Tarach Photography

I nareszcie… makijaż!

Na idealnie wypielęgnowanych ustach każda pomadka nie tylko będzie lepiej wyglądać, ale także będzie trwalsza. Efekt jest szczególnie widoczny po nałożeniu matowych pomadek, które nie prezentują się dobrze na suchych bądź spierzchniętych ustach. Można uprzednio nałożyć  bazę pod pomadkę np. Clarins lub Golden Rose.

Pomadki bardziej błyszczące są mniej wymagające wobec kondycji ust, ale można wybrać takie z masłem shea lub innymi nawilżającymi składnikami, których zazwyczaj nie posiadają matowe pomadki. Aby utrwalić efekt, możemy odrobinę przypudrować lub spryskać fixerem do makijażu i gotowe!

Fot. Magdalena Tarach Photography

FOTO: Magdalena Tarach Photography

Zdjęcia udostępnione dzięki uprzejmości wyjątkowej Pary Młodej! 🙂