Red on TOP, czyli czerwona pomadka zawsze na topie!

Red on TOP, czyli czerwona pomadka zawsze na topie!

Czerwona pomadka to od wieków symbol kobiecości i elegancji. Przepiękna Asia wybrała ją jako główny element ślubnego makijażu. Mówi się, że kobieta, która nosi czerwoną pomadkę jest odważna w życiu i pewna siebie – zgodzicie się z tym? Najwięksi makijażyści świata wiedzą, jaka drzemie moc w tym odcieniu, stosowanym nawet saute. Czerwona pomadka pasuje każdej kobiecie. Należy tylko wiedzieć, jak ją dobierać!

fot. Marcin Konowal

Czerwień niejedno ma imię!

Te czasy, kiedy czerwonej pomadki nie nosiły kobiety z wąskimi lub zbyt pełnymi ustami już dawno minęły. W nowoczesnym makijażu wszystkie chwyty są dozwolone! Na wybiegach czerwień króluje nawet na brwiach, powiekach, skroniach, więc usta brzmią w tym otoczeniu standardowo, wpisując się w klasykę makijażu.

Odcień czerwonej pomadki, tak jak większości kolorowych kosmetyków, zmienia się pod wpływem światła. Nigdy nie wybierajcie czerwonej pomadki tylko w drogerii, wypróbujcie ją także w świetle dziennym!

Warto wziąć pod uwagę także miejsca, w których najczęściej będziesz nosić pomadkę, czy jest tam światło chłodne, czy ciepłe. Kolorów pomadek nie sprawdzamy na dłoni, ponieważ gdy połączą się z naszym naturalnym pigmentem ust, będą wyglądały zupełnie inaczej. Jeden kolor pomadki będzie wyglądał inaczej u każdej kobiety. Należy jednak pamiętać, że intuicja także ma znaczenie, kup taki odcień, w którym sama czujesz się świetnie.

fot. Marcin Konowal

MAT czy BLASK?

Należy pamiętać, że matowe pomadki często podkreślają przesuszoną lub szarą skórę. Błyszczące dodają świeżości i lekkości w makijażu.  Przy doborze tego rodzaju kosmetyku ważny jest nawet stylizacja czy kolor paznokci (nie różowe!) nie mówiąc już o odcieniu szkliwa twoich zębów. Przy bardziej żółtawym odcieniu – wybieraj chłodne tonacje (z błękitnym pigmentem). Pamiętaj, ze jeśli mocny makijaż oczu idzie w parze z mocnym makijażem ust, to czas na…. naprawdę wyjątkowe wyjście! Na co dzień staraj się zachować minimalizm, albo jedno, albo drugie!

Jaki odcień dla jakiej urody? Oto zestawienie moich sugestii:

Włosy w odcieniu blond / kasztanowe / rude + jasna cera / brzoskwiniowa / oliwkowa = czerwień amarantowa / koralowa / karminowa / malinowa / makowa / strażacka

Szatynka / brunetka + ciemniejsza karnacja = wino / bordo / złamana malina / czerwień pomidorowa

fot. Marcin Konowal

Bezwzględna czerwień…

…nie ma tu miejsca na pomyłki! Pamiętaj o idealnej aplikacji pomadki w tym kolorze. Zaczynamy oczywiście od obrysowania ust konturówką, która nie tylko utrwali kolor, ale wyznaczy nam miejsce, w którym później rozprowadzimy kolor. Pamiętaj, aby kolor ołówka był taki sam lub bardzo zbliżony do koloru pomadki!

Wypełnij kontur, najlepiej nakładając szminkę pędzelkiem lub wklepując palcem dla delikatniejszego efektu. Absolutnie nie łącz warg razem! Przy tak mocnym kolorze po odbiciu ust zniszczysz linię, którą przed chwilą wypracowałaś. Usta zawsze można odbić na chusteczce. Przy mocnych pomadkach warto uważać, aby kolor nie odbił się na zębach. Żeby ten problem nie zaprzątał nam głowy, na zęby można nałożyć odrobinę wazeliny kosmetycznej.

Nie zapominajcie o rozświetleniu łuku kupidyna podczas każdego makijażu ust. To dodaje świeżości i sprawia, że pomadka wygląda dużo lepiej. Wskazówka dla mniejszych ust – użyj czerwonej pomadki w wersji sparkly! Zawsze możesz też połączyć ją z błyszczykiem.

Jeśli macie jakieś pytania, piszcie, a pomogę Wam dobrać idealną pomadkę!

fot. Marcin Konowal

TOP of the TOP

Kilka czerwionych pomadek, które naprawdę polecam! Uwaga, kolejność ma znaczenie 🙂

INGLOT, ołówek do ust AMC (21, supertrwały, nawilżający!)

MAC, Russian Red

CHANEL, Pirate 

RIMMEL, matte (trwała!)

YVES SAINT LAURENT, Le rouge

NARS Dragon Girl

L’OREAL, Rouge Stiletto

fot. Marcin Konowal