Przepis na brokatowe usta

Idealny makijaż ust może być kłopotliwy, bo przecież rzadko kto ma… idealne usta. Alternatywna, brokatowa wersja prostego i szybkiego makijażu, może zachęcić Was do eksperymentowania z makijażem. Z tej okazji, przygotowałam aż dwa filmy!

Makijaż ust dobrany do okazji

Brokatowy makijaż ust nie jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które noszą aparat ortodontyczny, nie jest to również makijaż na codzień. Kiedy w takim razie sprawdzi się ta alternatywa? Mnie przydała się podczas sesji fotograficznej, jako ciekawy akcent w makijażu. Rady dotyczące makijażu ust opisałam we wpisie z makijażu ślubnego Asi, podałam tam też kilka swoich ulubionych pomadek.

Tego typu makijaż świetnie sprawdzi się na większą imprezę, sesję zdjęciową, Sylwestra, a nawet  jako makijaż walentynkowy. Ten, który widzicie na filmie powyżej, opisałam bardziej szczegółowo we wpisie Makijaż Karnawałowy, koniecznie zajrzyjcie.

Czego potrzebujesz?

Do tego typu makijażu najbardziej sprawdzi się tłusta farba do ciała, do której łatwo przykleić brokat. Piękny wybór brokatów znajdziecie w sklepach Nyx MAC oraz Inglot, ja jednak wybrałam zwykły brokat… ze sklepu papierniczego.

Usta powinny być nawilżone i wypielęgnowane, każdy produkt wygląda źle, gdy usta są spierzchnięte, bądź jeśli nie stosuje się peelingu. Pisałam o tym we wpisie dotyczą≤cym pielęgnacji ust krok po kroku.

Przyda się także profesjonalny pędzelek do ust – mój, z firmy Pierre Rene spisał się na medal.

Aplikacja

Jedną z najważniejszych rzeczy podczas aplikacji tego makijażu jest dobre rozprowadzenie pomadki bądź farby, której ja zdecydowałam się użyć. Supracolor z Kryolan jest do tego celu idealna. Pędzel musi być bardzo precyzyjny, a resztę… sprawdźcie sami na filmie!

Tego typu makijaż na pewno nie będzie tak trwały jak matowe pomadki. Chociaż, istnieją pewne triki na utrwalenie makijażu ust, znajdziecie je tutaj. Nie zapomnijcie zapisać się do newslettera znajdującego się po prawej stronie. Dla zapisanych osób przygotowałam coś wyjątkowego!

Jeśli jest coś, co chcielibyście zobaczyć na filmie, dajcie znać!