5 powodów, dla których warto uczyć się makijażu

Sorry, this entry is only available in Polish.

Dziś przygotowałam dla ciebie wyjątkowy wpis. Nie znajdziesz w nim moich prac, nie znajdziesz w nim recenzji kosmetyków. Ten wpis ilustrowany jest makijażami moich studentów. Dziś przedstawię ci 5 najważniejszych powodów, dla których warto uczyć się makijażu. Jaką wybrać szkołę? Czy lepiej iść na kurs, czy do szkoły? Co będzie dla ciebie najlepsze i czego tak naprawdę chcesz się nauczyć?

Zanim przejdę do rzeczy, chciałabym zwrócić uwagę na piękne prace, które znajdziesz w tej publikacji. To prace które powstały rękami moich studentów – uczeń przerósł mistrza! To różne makijaże, od bardzo kreatywnych do klasycznych, od mocnych, do bardzo delikatnych. Każdy ma inny styl każdy ma inną estetykę, a wybierając makijażystę zawsze musisz pamiętać o tym, że jego prace muszą ci się podobać. To kluczowe, pod czyje pędzle trafisz! Zwróć uwagę na podpisy pod zdjęciami, tam znajdziesz imię i nazwisko osoby wykonującej makijaż, może to ona będzie twoim wymarzonym wizażystą?

Makijaż fashion, Jakub Gałka, modelka: Ela. MAKE UP STAR

Bycie wykładowcą i instruktorem makijażu to wielkie wyzwanie, ale też nieustanny rozwój. Pamiętaj, że możesz spotkać mnie w Warszawie, Krakowie i w Bielsku-Białej. W Bielsku-Białej spotkamy się na kierunku Kosmetologia Bielskiej Wyższej Szkoły im. Tyszkiewicza, bo tam wykładam przedmioty takie jak wizaż, stylizacja, makijaż.

Chętnie spotkam się z tobą w szkole MAKE UP STAR w Warszawie. W szkole organizowane są różne kursy, możesz wybrać coś co najbardziej cię interesuje, albo po prostu zapisać się do szkoły. W MAKE UP STAR znajdziesz charakteryzację, wizaż, stylizację. Mamy zarówno program roczny jak i dwuletni, zajęcia odbywają się w tygodniu, albo w weekendy. Na pewno znajdziesz coś dla siebie!

Makijaż wieczorowy, Diana Banasiak, modelka: Natalia Dominiak, MAKE UP STAR

#1

Pierwszym i w mojej opinii najważniejszym powodem, dla którego warto uczyć się makijażu, jest po prostu twój… pozytywny nastrój. Kiedy wyglądasz pięknie – czujesz się pięknie. Niektórzy wizażyści mawiają, że makijaż zmienił ich życie, że makijaż może zmienić życie każdego. Jest w tym ziarno prawdy. Wybieraj zawsze makijaż upiększające, nie przerysowane, staraj się korygować niedoskonałości i podkreślać atuty. Jeśli boisz się, że makijaż jest dla ciebie zbyt skomplikowany, niepotrzebnie! W szkole makijażu, takiej jak np. MAKE UP STAR w Warszawie organizujemy specjalne kursy dotyczące wskazówek jak malować się na co dzień. W ramach tego kursu poznajesz również tajniki pielęgnacji i dbania o skórę. Pamiętaj, że piękna skóra jest absolutną podstawą ładnego makijażu.

Makijaż wieczorowy, Diana Banasiak, modelka: Natalia Dominiak, MAKE UP STAR

#2

W poprzednim punkcie zwróciłam uwagę na pielęgnację. Drugim powodem, dla którego warto uczyć się makijażu, jest po prostu nabywanie wiedzy i poszerzanie świadomości z zakresu dbania o skórę. Podczas nauki makijażu automatycznie nabywasz wiedzy dotyczącej składników, działania produktów, ich konsystencji, formuł, uczysz się dobierać kosmetyki odpowiednio do swojej cery. To dotyczy zarówno produktów pielęgnacyjnych, jak i kosmetyków kolorowych (tych do makijażu). Większa świadomość zawsze oznacza lepsze efekty. Możesz być specjalistą w najbardziej skomplikowanej dziedzinie świata, ale tak podstawowa wiedza jak wykonanie prostego makijażu, może naprawdę ułatwić codzienne życie!

Cut crease, Natalia Dominiak, modelka: Diana Banasiak, MAKE UP STAR

#3

Trzecim powodem dla którego warto uczyć się makijażu, jest… kreatywność. Makijaż zawsze będzie uczył kreatywności, wyzwalał tą odrobinę kreatywnego myślenia w ciągu każdego dnia. Nawet jeśli wydaje ci się że twój makijaż jest najbardziej podstawowym, to zawsze wymaga on jakieś twórczości. Doboru odpowiednich kolorów, techniki, zastosowania odpowiednich narzędzi. Tworzysz coś z niczego, więc makijaż zawsze jest twórczy, jest codziennym rytuałem, ale to również zdolności manualne, dokładność, precyzja. Niby nic trudnego, ale jednak trzeba posiadać odpowiednią wiedzę, aby sprawnie się nim posługiwać.

Cut crease, Natalia Dominiak, modelka: Diana Banasiak, MAKE UP STAR

#4

Kolejnym powodem dla którego warto uczyć się makijażu jest to, że makijaż jest po prostu praktyczną umiejętnością — dokładnie taką jak pielęgnacja skóry, albo inne czynności, które wykonujesz na codzień. Dlaczego więc traktujemy go często po macoszemu? Jeśli wydaje ci się, że możesz nauczyć się wszystkiego z Internetu, albo Youtube, to warto się nad tym zastanowić.

Moje absolwentki, MAKE UP STAR

Zazwyczaj tutoriale na Youtubie są tworzone przez osoby bardzo kreatywne, często to wyraz twórczej ekspresji. Te osoby malują głównie siebie. Prezentują więc zazwyczaj jeden styl makijażu, lub bardzo artystyczne wizje. Z kolei to, czego tobie najbardziej potrzeba, to korygowanie niedoskonałości i podkreślanie atutów. U każdej kobiety taki makijaż będzie wyglądał inaczej, dlatego warto wybrać odpowiednią ścieżkę edukacyjną (najlepiej tą poza internetową).

Makijaż ślubny, Małgorzata Czarniawska, modelka: Weronika Sprawka. MAKE UP STAR

#5

Czas na ostatni, może najbardziej “błachy” powód, dla którego warto uczyć się makijażu – po prostu wyglądaj pięknie! Dlaczego warto zawsze wyglądać dobrze? Wygląd ma znaczenie, wizerunek jest niezwykle istotny i często determinuje nasz sukces w sprawach zawodowych oraz prywatnych. Chodzi o to żebyś potrafiła wykonać dla siebie makijaż na ważne wyjścia, na ważne spotkanie biznesowe, aż w końcu na co dzień. Badania naukowe dowodzą, że osoby o miłej aparycjii, ładniejszym wyglądzie, eleganckim sposobie bycia mają większe szanse na odniesienie sukcesu we wszystkich sferach życia społecznego. Pomóż szczęściu, bądź piękna!

Makijaż ślubny, Małgorzata Czarniawska, modelka: Weronika Sprawka. MAKE UP STAR

Ostatnią, najważniejszą dla mnie informacją jest to, że od 1 lipca mogę zaprosić cię serdecznie do swojego własnego studia w Krakowie!!

Organizuję tam warsztaty indywidualne, sporadycznie również takie w małych, bardzo kameralnych grupach. Śledź informacje na stronie internetowej www.makeupmanufacture.pl, na Facebooku i Instagramie. Tam już wkrótce będę podawać info o zbliżającym się, lipcowym kameralnym szkoleniu. Jeśli chcesz nauczyć się malować na co dzień, również zapraszam! Moje nowe studio znajduje się w samym sercu Krakowa tuż przy dworcu i rynku głównym, może to być dla ciebie doskonała, weekendowa wycieczka.