AVAILABLE ONLY IN POLISH

Sorry, this entry is only available in Polish.

O Atopowym Zapaleniu Skóry pisałam już kilkakrotnie, ale w ostatnim czasie dostaję od was coraz więcej wiadomości, a nawet zdjęć dotyczących waszych problemów z AZS, więc zdecydowałam się podzielić z wami metamorfozą mojej skóry. W ubiegłym tygodniu nagrałam dla Was kilka filmów – każdy z nich podczas innego etapu terapii. Na filmie widać efekty gołym okiem. Okazuje się, że na AZS jest jeden sposób. Jaki?

Kilka słów o AZS

AZS to zmora. Jest chorobą wyjątkowo nieprzyjemną, która utrudnia codzienną egzystencję. Warto zaznaczyć, że wbrew niektórym opiniom krążącym w internecie jest to choroba skóry (nie choroba wewnętrzna), charakteryzująca się ostrymi stanami zapalnymi. Przyczyny AZS są różne i wciąż jeszcze nie do końca określone. Chorobę leczy się głównie objawowo poprzez podawanie sterydów, leków biologicznych bądź innych doraźnych środków.

Na temat samej choroby, a także o moich sposobach na pielęgnację skóry pisałam już wielokrotnie – atopowe zapalenie skóry – czytaj więcej. Dziś chciałabym skupić się na mojej zeszłotygodniowej kuracji, którą postaram się opisać krok po kroku.

Leczenie igłami, czyli akupunktura, jest metodą polegającą na nakłuwaniu specjalnych punktów akupunkturowych znajdujących się na ciele człowieka. Jest to terapia naturalna, która wykorzystuje zasoby organizmu do walki z chorobą.

tcm.blog.pl

We wpisie na ratunek skórze atopowej, znajdziecie wiele przydatnych informacji, dotyczących dbania o skórę z AZS. Produktami, bez których nigdzie się nie ruszam są produty marki CeraVe. To według mnie najlepsze kosmetyki do pielęgnacji skóry z atopią.

Zaznaczam, że we wpisie będą znajdowały się tylko i wyłącznie moje wrażenia i wiedza płynąca z doświadczenia. Nie jest to profesjonalna wiedza medyczna, ani popularnonaukowe artykuły medyczne dostępne w internecie. Pełny raport WHO dotyczący skuteczności akupunktury można pobrać tutaj.

W przypadku tej choroby dobrze sprawdza się akupunktura, która poprzez swoje działanie zmniejsza autograsję układu immunologicznego organizmu. Dzięki temu zmniejszają się reakcje takie jak: swędzenie, suchość, pękanie skóry. Skóra szybciej regeneruje się, ma zdrowszy wygląd. W przypadku tej choroby trudno jednak uzyskać całkowite wyleczenie. Dużo większe szanse są na zaleczenie choroby.

medycyna wschodnia.pl

Moje doświadczenia

Jak pewnie niektórzy z was wiedzą, w moim przypadku (podobnie jak w wielu innych przypadkach) nie działają konwencjonalne metody leczenia AZS. Dokładnie dziesięć lat temu pierwszy raz skorzystałam z zabiegu akupunktury, o którym nic nie wiedziałam. Kojarzyłam go z metodami starodawnymi, nieskutecznymi, trochę bałam się igieł. Moje ręce wtedy wyglądały tak:

Stany zapalne skóry, rok 2010

Do gabinetu akupunktury trafiłam przypadkiem, po dwutygodniowym (nieskutecznym) pobycie na szpitalnym oddziale dermatologii. Po pierwszych dziesięciu zabiegach moja skóra była jak nowa – znikły wszelkie zapalenia, które znajdowały się na całym (dosłownie) ciele. Tak dzieje się do dziś – po zabiegach akupunktury wszelkie stany zapalne znikają. Na szczęście nigdy więcej nie zdarzyło się, aby moje ciało było w tak złej kondycji jak wtedy, 10 lat temu.

Specjaliści od akupunktury bywają różni – w filmie, który znajduje się na Instagramie podpowiadam, jak wybrać dobrego specjalistę i mówię więcej o samej akupunkturze. Akupunktura działa nawet w leczeniu blizn.

Akupunktura umożliwia zmiękczenie takiej blizny, jej uelastycznienie oraz uwolnienie powstałych zrostów. Nakłucia drobnymi igłami stymulują jej przebudowę. Należy pamiętać, że im większa blizna, tym dłużej będzie trwało leczenie.

Źródło: https://tcmblog.pl/akupunktura/akupunktura-w-leczeniu-blizn/

Dziś tak intensywne stany zapalne wracają niezwykle rzadko, lub w ogóle. To zasługa regularnych zabiegów akupunktury, która utrzymuje w ryzach AZS. Ta choroba jest naprawdę okropna, a kiedy rozmawiam z osobami, które piszą do mnie w tej sprawie każdy z nas ma jedno wspólne przemyślenie: oddałby wiele, aby znaleźć sposób na AZS.

 

Leczenie atopowego zapalenia skóry oparte jest na akupunkturze. Akupunktura jest to bezpieczna i bezbolesna forma leczenia , polegająca na zrównoważeniu funkcji pracy narządów wewnętrznych. Medycyna Wschodnia nie skupia się tylko na chorobie , ale również na przyczynie jej powstania.

medycyna wschodnia.pl

Akupunktury nie można “przedawkować”. Można korzystać z zabiegów wiele lat i wciąż będą przynosiły efekty.

Tydzień z akupunkturą – metamorfoza przed i po

W filmie na IGTV możecie zobaczyć moją metamorfozę – skórę tuż po pierwszym zabiegu i po trzech kolejnych. Efekty są widoczne gołym okiem, choć stany zapalne nie są już tak ostre, jak kiedyś.

Co poza tym znajduje się w filmie?

  • podpowiedzi jak znaleźć dobrego specjalistę od akupunktury
  • jak działają zabiegi
  • jaki rodzaj leczenia nie sprawdza się w AZS
  • co zaostrza stany zapalne

Koniecznie zajrzyjcie!

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Makeup Manufacture💄Kasia Wrona (@makeup.manufacture)