Garnier Beauty Lab

Sorry, this entry is only available in Polish.

Siła witaminy C – relacja z Garnier Beauty Lab

Każda z nas na co dzień korzysta z wielu rożnych kosmetyków, ale czy ktokolwiek zastanawia się, jak wygląda proces ich tworzenia? Tej wyjątkowo interesującej kwestii został poświęcony niedawny event marki Garnier – Garnier Beauty Lab, któremu towarzyszyła premiera nowej linii produktowej opartej na witaminie C. Z mojej relacji dowiecie się, jak wydarzenie wyglądało od środka. Zapraszam!

Garnier Beauty Lab, czyli event multiaktywny

Wydarzenia w branży beauty niemal zawsze charakteryzują się dużą oryginalnością i kreatywnym podejściem do tematu. Poprzeczka jest więc zawieszona bardzo wysoko, ale Garnier znakomicie sobie z nią poradził, organizując event w pełni multiaktywny, podczas którego można było poznać zarówno proces powstawania produktów, jak i całą filozofię marki.

Garnier Beauty Lab, www.makeupmanufacture.pl

Tym samym w trakcie Garnier Beauty Lab dowiedziałam się, jakie działania Garnier podejmuje na rzecz zrównoważonego rozwoju i jak pracuje nad nowoczesnymi i przyjaznymi dla środowiska recepturami. 

Multiaktywna forma przedstawienia to fantastyczny pomysł, który – mówiąc najprościej, jak się da – pozwala wejść w proces tworzenia kosmetyków.

Garnier Beauty Lab, www.makeupmanufacture.pl

Przestrzeń eventowa została podzielona na kilka stref: strefę składników aktywnych, strefę laboratorium, strefę kreacji oraz strefę Green Beauty, a w każdej z nich zaprezentowano poszczególne etapy pracy nad nowymi produktami.

Garnier Beauty Lab, www.makeupmanufacture.pl

Szczególnie interesująca była strefa laboratorium, w której można było zobaczyć, jak składniki kosmetyków działają w trakcie prób laboratoryjnych, a także strefa Green Beauty, gdzie poruszono tematy związane z ekologią i produkcją przyjazną dla środowiska. 

Garnier Beauty Lab, www.makeupmanufacture.pl

W tym miejscu warto podkreślić, że marka Garnier, tak samo, jak cała firma L’Oreal, do której należy, jest w trakcie egologicznej transformacji, a jej celem nadrzędnym jest wyraźne zmiejszenie wpływu podejmowanych działań na środowisko naturalne. To, co zostało zaprezentowane w strefie Green Beauty, zrobiło na mnie bardzo duże wrażenie i jednoznacznie dowiodło, że Garnier wykazuje się imponującą świadomością i odpowiedzialnością, co w dzisiejszych czasach jest w zasadzie bezcenne. 

Garnier Beauty Lab, www.makeupmanufacture.pl

Poznaj siłę witaminy C z marką Garnier

Równie istotnym elementem eventu Garnier Beauty Lab była premiera nowej, wegańskiej linii produktowej marki, która została w całości oparta na witaminie C. Konkretnie chodzi o jedną z najbardziej stabilnych pochodnych witaminy C – 3-0 etylowy kwas askorbinowy.

Kasia Wrona, Garnier Beauty Lab, www.makeupmanufacture.pl

Ta formuła jest mniej podatna na rozkład w wysokich temperaturach oraz w wyniku utleniania, dzięki czemu idealnie nadaję się do stosowania w kosmetykach. 

Garnier Beauty Lab, www.makeupmanufacture.pl

Dzięki właściwościom zawartym w witaminie C kosmetyki z nowej linii produktowej Garnier pomagają rozjaśniać przebarwienia, rozświetlają i ujędrniają skórę, a nawet bardzo dobrze radzą sobie z przebarwieniami potrądzikowymi.

Garnier Beauty Lab, www.makeupmanufacture.pl

Ponadto doskonale nadają się do skóry każdego rodzaju, włączając w to skórę wrażliwą. Posiadają także certyfikat Cruelty Free, który otrzymuje się w ramach programu Leaping Bunny, co oznacza, że nie są testowane na zwierzętach i powstały zgodnie ze standardami biznesu wolnego od okrucieństwa. 

Garnier Beauty Lab, www.makeupmanufacture.pl

Nowe technologie na Garnier Beauty Lab

Poza bardzo ciekawym przedstawieniem, w którym tradycyjnej formy połączono z nowoczesnymi formami online (wirtualne prezentacje na ekranach), oraz premierą nowych kosmetyków, Garnier zaprezentował także kilka ciekawostek działających w oparciu o nowe technologie. Jedną z nich było narzędzie Skin Coach Garnier służące do diagnostyki skóry. Jak dokładnie funkcjonuje?

Garnier Beauty Lab, www.makeupmanufacture.pl

Wystarczy zrobić selfie, które następnie zeskanuje Skin Coach Garnier, stawiając diagnozę, która pomoże odpowiednio zadbać o kondycję i blask skóry. Narzędzie działa na podstawie sztucznej inteligencji, co pokazuje, że najnowsze technologie mogą być przydatne także w codziennej pielęgnacji. 

Garnier Beauty Lab, www.makeupmanufacture.pl

Całościowo event Garnier Beauty Lab był nie tylko oryginalny, ale też pożyteczny, dzięki bogatej warstwie edukacyjnej. Udział w nim był czystą przyjemnością, a to dopiero początek, bo cykl ma być kontynuowany. Oby z równie wspaniałymi efektami!

Garnier Beauty Lab, www.makeupmanufacture.pl