Jak dbać o włosy zimą? 5 wskazówek, które musisz znać!

Sorry, this entry is only available in Polish.

Zima to pora roku, która ma w sobie naprawdę dużo piękna. Sęk jednak w tym, że niskie temperatury oraz charakterystyczne dla zimy zjawiska pogodowe – śnieg, mróz, wilgotne i suche powietrze czy lodowaty wiatr – bardzo źle wpływają na nasze włosy. Na szczęście istnieją sposoby, by odpowiednio się o nie zatroszczyć i właśnie tej kwestii będzie poświęcony dzisiejszy wpis. Koniecznie sprawdź, jak dobrze zadbać o włosy zimą?

Po pierwsze – pamiętaj o czapce

Niby to oczywiste, a jednak często zdarza nam się unikać noszenia czapki. Tymczasem w zimowe miesiące bez odpowiedniego okrycia głowy ani rusz. Czapka to pierwsza warstwa ochronna nie tylko dla całego organizmu (zapobiega utracie ciepła), ale także dla naszych włosów, która zabezpiecza ich cebulki i zapobiega przemrożeniu.Dzięki temu włosy nie ulegają osłabieniu, które niemal zawsze kończy się ich nadmiernym wypadaniem, co z reguły oznacza poważne i długotrwałe problemy. 

Jak dbać o włosy zimą? Fot. www.makeupmanufacture.pl

Warto zatem zapamiętać – czapka zimą to podstawa naszego outfitu. Kwestią drugorzędną jest to, czy czujecie się w niej komfortowo, albo czy dobrze wyglądacie (choć to oczywiście ważne). Chcąc odpowiednio chronić swoje włosy, po prostu trzeba nosić czapkę. Najlepiej taką z naturalnych materiałów, ponieważ włókna syntetyczne mogą powodować nadmiernie puszenie się włosów. 

Pielęgnacja włosów zimą, Estyl.pl, fot. www.makeupmanufacture.pl

Po drugie – wybierz odpowiedni szampon

Jeśli zauważyłaś, że twoje włosy zimą przetłuszczają się szybciej i intensywniej niż w pozostałe pory roku, to… nie ma powodów do niepokoju. Ten mało komfortowy efekt to wypadkowa kilku czynników, między innymi dużych różnic temperatur (czyli częstego przechodzenia ze strefy zimnej, jak np. mieszkanie, do zimnej, czyli po prostu na zewnątrz), z którym jednak możemy skutecznie walczyć. Kluczem jest wybór odpowiedniego szamponu.

Pielęgnacja włosów zimą, Estyl.pl, fot. www.makeupmanufacture.pl

Doradzanie w kwestii szamponów nie jest łatwe, a proces wyboru w głównej mierze zależny od indywidualnych potrzeb i preferencji. Warto jednak zadbać o to, aby „zimowy” szampon był łagodny i zapewniał skuteczne oczyszczenie. Waszej uwadze polecam produkt Alfaparf Semi Di Lino Diamond Illuminating Low, czyli delikatny, rozświetlający i niskopieniący szampon do włosów matowych i pozbawionych życia. Dostaniecie go na Estyl.pl!

Jego wyjątkowa kompozycja bazuje na trzech unikalnych technologiach, które spowalniają proces starzenia się i ożywiają pukle, zabezpieczają przed blaknięciem pigmentu, a także dodają włosom połysku. W zimie ten szampon sprawdza się po prostu rewelacyjnie. 

Pielęgnacja włosów zimą, Estyl.pl, fot. www.makeupmanufacture.pl

Po trzecie – stosuj odżywkę

Odżywka to kolejny z fundamentów prawidłowej pielęgnacji włosów w zimie. Produkty tego rodzaju zapewniają włosom odpowiednie nawilżenie oraz dostarczają im niezbędnych składników odżywczych. Właśnie z tego powodu zimą powinniśmy wybierać odżywki o jak najbogatszym składzie, które ponadto zawierają alkohole tłuszczowe, estry oraz oleje roślinne. 

Pielęgnacja włosów zimą, Estyl.pl, fot. www.makeupmanufacture.pl

Do moich ulubionych odżywek, które stosuję w zimie, należy Alfaparf Semi Di Lino Diamond Illuminating i też zawsze kupuję na Estyl.pl. Ten rozświetlający produkt idealnie uzupełnia się z opisanym wcześniej szamponem tej samej marki, a poza efektem rozświetlającym, zapewnia włosom ochronę przed zanieczyszczeniami unoszącymi się w powietrzu. Ponadto produkt odżywia i nawilża pukle, chroni kosmyki włosów przed blaknięciem i spowalnia procesy starzenia. Z kolei zawartość w składzie masła shea oraz alkoholu cetylostearylowego sprawia, że odżywka doskonale sprawdza się w zimowych warunkach. 

Pielęgnacja włosów zimą, Estyl.pl, fot. www.makeupmanufacture.pl

Po czwarte – uważaj na zmiany temperatur

Ten temat został już wspomniany w pierwszym punkcie, ale ze względu na bardzo duże znaczenie, wymaga rozszerzenia. Zimą bardzo często zdarza nam się zmieniać wysokie temperatury na bardzo niskie i w drugą stronę, co automatycznie naraża nasze włosy na duże niebezpieczeństwo. Radzić z tym możemy sobie, stosując odpowiednią pielęgnację, czyli chociażby wspomniane już szampony i odżywki. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby dołożyć do nich kolejne preparaty, które pomogą nam jeszcze skuteczniej zadbać o włosy i ich kondycję. 

Pielęgnacja włosów zimą, Estyl.pl, fot. www.makeupmanufacture.pl

Produktem, który szczególnie mocno wam polecam, jest mgiełka termiczna InSight Intech, jest genialna!To kosmetyk, który zabezpiecza włosy między innymi przed działem urządzeń emitujących ciepło. Dzięki mgiełce włosy stają się zdrowe, błyszczące, odpowiednio nawilżone, bardziej elastyczne i sprężyste. Wszystkie zimowe zagrożenia po prostu nie mają z nią szans😉

Pielęgnacja włosów zimą, Estyl.pl, fot. www.makeupmanufacture.pl

Po piąte – zimna woda

Oblewanie głowy zimną wodą nie należy do najprzyjemniejszych rytuałów pielęgnacyjnych, ale bez wątpienia ma mnóstwo zalet. W zimie pomaga utrzymać odpowiednią wilgotność i kondycję włosów, dlatego po każdym myciu warto spłukiwać je właśnie zimną wodą. Trzeba jednak pamiętać, aby używać jej wyłącznie do ostatniego spłukania po zastosowaniu danego produktu, a nie do mycia głowy. W innym wypadku można bardzo łatwo doprowadzić do zmatowienia i wysuszenia włosów. 

Co poza tym? Dobrym rozwiązaniem jest suplementacja bogata w żelazo i witaminy B oraz E, czyli składniki, o które stosunkowo trudno w ubogiej zimowej diecie. Najważniejsze jest jednak, aby do pielęgnacji w zimie podejść kompleksowo i odpowiedzialnie. Wówczas wasze włosy nie będą dostarczać żadnych problemów. 

Jak dbać o włosy zimą? fot. www.makeupmanufacture.pl