Recenzja: “Makijaż bez tajemnic”, Rae Morris

Sorry, this entry is only available in Polish.

Książka Rae Morris ,,Makijaż bez tajemnic” rzeczywiście odkrywa tajniki makijażu. Jest to jedna z niewielu książek makijażowych na rynku, którą naprawdę warto kupić. Znajdziesz w niej podpowiedzi krok po kroku, ale również dużo praktycznych wskazówek i teoretycznych aspektów makijażu.

Makijażysta uczy się przez całe życie. Zmieniają się trendy, kolorystyka. Pojawiają się nowe produkty kosmetyczne. Dobry wizażysta czerpie z tego jak najwięcej dla siebie. 

Rae Morris napisała doskonałą książkę dotyczącą makijażu, w której porusza wiele ważnych i przydatnych w praktyce zagadnień.

Rae Morris, Makijaż bez tajemnic, fot. www.makeupmanufacture.pl

Osobiście miałam niewątpliwy przywilej korzystać z doświadczeń światowych specjalistów w dziedzinie makijażu i przy okazji tej recenzji muszę powiedzieć – jeśli tylko macie okazję, wybierajcie się na kursy i szkolenia nie tylko w Polsce, ale i za granicą. Warto poszerzać horyzonty, uczyć się nowych technik i szukać własnego stylu, bo to dodaje pewności siebie i pomaga wybrać swoją makijażowi drogę.

Rae Morris, Makijaż bez tajemnic, fot. www.makeupmanufacture.pl

Okazuje się, że to zapewnią ci nie tylko szkolenia, ale i ta pozycja książkowa. Rae Morris to jedna z czołowych australijskich makijażystek. Już cztery razy została wyróżniona prestiżowym tytułem Australian Makeup Artist of the Year, pracowała ze znanymi na całym świecie modelkami, aktorkami, projektantami i celebrytami. Jej makijaże pojawiały się w magazynach, w telewizji i w filmach. Rae jest dyrektorem ds. makijażu imprezy  Australian Fashion Week, a na co dzień prowadzi szkolenia i seminaria. Pracuje w Sydney i Nowym Jorku, jest więc osobą, od której warto i trzeba się uczyć techniki make up. Nigdy nie bagatelizuj doświadczenia, które posiada wizażysta, bo niezależnie od makijażu, który wykonuje, ani tego jak wygląda, ani w jaki sposób pracuje, jego doświadczenie mówi o jego osiągnięciach. I jest ono bezcenne.

Rae Morris, Makijaż bez tajemnic, fot. www.makeupmanufacture.pl

Z książki dowiesz się jakie powinnaś mieć podstawowe narzędzia do wykonywania makijażu, jakie kolory cieni do powiek najlepiej podkreślą kolor twoich oczu i jak stworzyć idealny łuk brwiowy. O metodach konturowania i rozświetlania wybranych partii twarzy jest w książce wszystko. Znajdziesz tam nawet wskazówki jak w ciągu dziesięciu minut stworzyć makijaż na dzień i na wieczór. Dla mnie ten przewodnik był prawdziwą kopalnią wiedzy i inspiracją.

Rae Morris, Makijaż bez tajemnic, fot. www.makeupmanufacture.pl

Rae Morris wykonuje makijaże modelkom z  wybiegów i  pokazów mody na  całym świecie, a czytając poznasz więc sekrety i techniki pracy tej wspaniałej artystki. Makijaż „krok po kroku” pokazany w książce na pewno pozwoli ci podjąć próbę jego samodzielnego wykonania. Porady  jak modelować twarz, czy  wskazówki dotyczące makijażu oczu i ich wiele wersji na pewno będą pomocne dla każdego.

Rae Morris, Makijaż bez tajemnic, fot. www.makeupmanufacture.pl

Myślę, że jest to na pewno propozycja dla profesjonalnych makijażystów, ale też dla osób rozpoczynających swoją drogę z mejkapem. To nie jest wcale sztuka wyłącznie dla wtajemniczonych! “Makijaż bez tajemnic” to wspaniały album pięknych zdjęć i niesamowitych makijaży. Jest to też swego rodzaju instrukcja jak wykonać perfekcyjny makijaż. Rae Morris pokazuje inne oblicze makijażu. Znajdziecie w niej wiele wskazówek i przepisów na makijaż całościowy, ale też na poszczególne partie twarzy.

Rae Morris, Makijaż bez tajemnic, fot. www.makeupmanufacture.pl

To książka, która zapozna was z trikami, technikami i sztuczkami znanymi tylko profesjonalistom. Przedstawione w sposób przystępny, opatrzone instruktażem sprawią, że makijaż będzie prosty nie tylko dla wtajemniczonych. Przepiękne zdjęcia gotowych mejkapów są zachęcające i inspirujące, a poszczególne etapy pokazane step by step ułatwią wykonanie zadania. Każdy z rozdziałów zawiera wiele informacji o technikach, produktach i sekretach branży beauty. Doskonałe zdjęcia na końcu książki ukazują oryginalne i wyjątkowe makijaże wykonane przez Rae Morris dla magazynów mody i czasopism.

Rae Morris, Makijaż bez tajemnic, fot. www.makeupmanufacture.pl

Podsumowując, ta książka to uczta dla oka i inspiracja do pracy nad poprawą własnej techniki i ciągłym doskonaleniem się. Polecam lekturę tej książki wszystkim, dla których makijaż jest pracą, wyzwaniem, lub marzeniem. Na pewno się nie zawiedziesz. Miłej lektury!