Trendy w makijażu na wiosnę/lato 2021

Sorry, this entry is only available in Polish.

Dziś wyjątkowy wpis, w którym znajdziecie zdjęcia prosto z wybiegów. Podzielę się z wami wiedzą, którą przekazuję swoim studentom na wykładach w szkołach makijażu, czy na uczelniach. Czeka na was kilka słów na temat kolorów i trendów w makijażu na nadchodzący sezon. Na co postawić, a czego unikać? Oto krótki przewodnik.

Nadchodzące trendy w modzie i makijażu zawsze poznajemy podczas tygodni mody. W ostatnich kilkunastu miesiącach wiele z nich w ogóle się nie odbyło, a niektóre odbyły się online. Mimo tego, można dowiedzieć się, co będzie modne w makijażu w nadchodzącym sezonie.

Kolor

Motywem przewodnim każdego sezonu zawsze jest kolor. Tworzeniem i popularyzowaniem kolorów zajmuje się Instytut Pantone – międzynarodowy instytut koloru. To Pantone nazywa kolory, wprowadza je w obieg, promuje w mediach. To, że linie marketingowe wielu produktów są w danym sezonie w określonych kolorach, nie bierze się z niczego.

Kolory roku 2021 wyjątkowo są dwa, a takich wyborów Pantone nigdy nie dokonuje przypadkowo. Na wybór koloru roku zawsze składa się globalna sytuacja gospodarcza, ekonomiczna, społeczna, trendy, czy kultura. Ze względu na przygnębiający rok 2020 Pantone wybrało w nadchodzącym roku dwie barwy. Szarą, która nawiązuje do wydarzeń zeszłorocznych i koronawirusa, oraz promienny żółty budzący nadzieję.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez PANTONE (@pantone)


Przewidywanie trendów to rozbudowany proces, który zawsze uzależniony jest od nastrojów społecznych, czy bieżących wydarzeń na świecie.

Kolorami roku 2021 będą więc szary i żółty – Ultimate Gray oraz Illuminating. Ultimate Grey to kolor niezbyt ciekawy, podobnie jak ubiegły rok. Z drugiej strony, jest to też kolor siły, fundamentów, kamieni, niezłomności. Świetlisty żółty to światełko nadziei, oczekiwanie na lepszy rok. Jeden kolor zdecydowanie nie mógł opisać wszystkiego, co ostatnio się wydarzyło.

Czy żółty i szary dobrze łączą się w makijażu? Czy to łatwe kolory? Niekoniecznie i nie dla każdego. Żółty może pięknie wyglądać u błękitnych tęczówek oczu, ale nie każdy lubi tak odważny makijaż. Z kolei czasy, kiedy były modne szarości i perłowe popiele już dawno minęły. Niemniej zawsze warto być kreatywnym i eksperymentować z makijaże.


Oczy

Kolejnym i jednych z głównych trendów w makijażu na sezon letni w 2021 roku będzie make up oczu. Myślę, że jeśli powiem o wielkim powrocie eyelinera, nie będzie to przesadą. Popularne będą neonowe kolory cieni i kresek – czasami bardzo precyzyjne, czasami zupełnie asymetryczne. Kreski eyelinerem będą rysowane w poziomie, w pionie, a nawet pod brwiami, ołówkiem albo kolorową kreską i rozcierane niedbale tuż przy linii rzęs.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Allure Magazine (@allure)


Smokey eye w żadnym sezonie nie schodzi ze sceny. Tym razem jednak kolory będą lawendowe, błękitne, będą to rozbielone żółcie i pastelowe róże. Często te kolory będą łączone ze słynnym już na jesieni trendem foxy eyes.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Allure Magazine (@allure)

Usta

Rozkwitające usta, jak płatki róż – ciemniejsze wewnątrz i rozblendowane na zewnątrz – będą opozycją do megatrendów. Megatrendem tej zimy, który utrzyma się do lata, jest makijaż ust bez zarysowanego łuku kupidyna, który jest spłaszczony, a usta obrysowane są ciemniejszą konturówką, optycznie powiększone i raczej w ciemnych, stonowanych kolorach.

Zastygające pomadki powoli odchodzą w zapomnienie. Czas na juicy lips – delikatne, lekko błyszczące usta będą hitem wtedy, kiedy już zdejmiemy maseczki.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Allure Magazine (@allure)

Skóra

Baking? To poprzednie epoki. Teraz modna jest dewy skin, czyli miękka i naturalnie błyszcząca skóra, przypudrowana lekko zaledwie w strefie „T”. Świeży i delikatny makijaż będzie mocnym hitem na wiosnę.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Allure Magazine (@allure)


Rzęsy

Może was zdziwię, ale w nadchodzącym sezonie na salony wróci moda na kolorowe rzęsy. Kolorowe tusze do rzęs są doskonałym rozwiązaniem dla osób, które chcą dodać nieco szaleństwa do codziennego looku, ale boją się za bardzo zaryzykować. 

Ważna uwaga – w kolorowych rzęsach najlepiej wyglądają osoby, które mają krótkie i rzadkie rzęsy. Wyglada to na lekki akcent, makijażowe niedopowiedzenie, które zawsze dodaje uroku. Pamiętajcie, aby kolorowego tuszu do rzęs nie nakładać dokładnie tyle samo, ile nakładacie czarnego tuszu. W tym wypadku sprawdzi się zasada im mniej, tym lepiej. 

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Allure Magazine (@allure)


Megatrend

Megatrend to trend, który wprowadza w modę pewną stałość, długotrwałą zmianę, zadomawia się na dłużej, nie mija wraz z poprzednim sezonem – dlatego nie nazywamy go trendem, ale megatrendem. 

Co jest megatrendem ostatnich sezonów? Pielęgnacja. Makijaż kocham ponad wszystko, ale bez pięknej skóry żaden nie wyglada spektakularnie. Nacisk na wieloetapową pielęgnację, świadomość kondycji własnej skóry, rytuały pielęgnacyjne – to wszystko będzie na pierwszym miejscu w nadchodzących sezonie.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Allure Magazine (@allure)


Rytuały pielęgnacyjne będą bardziej rozbudowane, wieloetapowe, dobrane do indywidualnych potrzeb. Jestem wielką zwolenniczką tej metody i zawsze będę ją promować tutaj na blogu. Ten trend podchwyciły również marki kosmetyków kolorowych, które produkują kosmetyki pielęgnacyjno-makijażowe i na szczęście jest ich coraz więcej. Znajdziecie je między innymi w tym wpisie. 

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Allure Magazine (@allure)


Mam nadzieję, że każdy z was wie teraz na co postawić w makijażu w nadchodzącym sezonie. Do usłyszenia w następnym wpisie!