Klasyczna elegancja – makijaż ślubny Patrycji

Klasyka w makijażu – czy klasycznie oznacza nudno?

Absolutnie nie! Wiele Panien Młodych wybiera na ten wyjątkowy dzień klasykę makijażu – niezbyt jaskrawe kolory, migdałowy kształt oka, zagęszczone rzęsy i delikatny kolor pomadki. Co jest takiego niesamowitego w tych barwach i odcieniach, że tak wiele osób czuję się w nich pięknie i … bezpiecznie?

To niezwykłe, ale klasyczny, dobrze dobrany kolorystycznie makijaż na każdej twarzy prezentuje się inaczej. Brunetki zazwyczaj wybierają brązy i beże, blondynki cześciej pudrowe lub wrzosowe odcienie różu. Łącząc te barwy ze złotem lub srebrem mozna uzyskać świetny rozświetlający efekt! Ślubny makijaż musi być makijażem eleganckim i stonowanym, co nie znaczy, że nie można w nim zastosować niekonwencjonalnej, odważniejszej kolorystyki. Należy pamiętać jednak, aby do ciepłej urody dobierać chłodną kolorystykę i na odwrót – nigdy nie dobieramy ciepłych barw do “ciepłych” typów urody!! Kolorystykę w makijażu, w tym cieni do oczu i pomadek, dobieramy kierując się przede wszystkim:

  1. typem urody
  2. kolorem tęczówki oka
  3. biżuterią i jej kolorystyką (ważne jest czy jest srebrna czy złota)
  4. kolorem przewodnim uroczystości

Panny młode często stawiają także na połączenie kolorystyki makijażu z bukietem, manicure, czasami nawet starają się dopasować buty pod kolor dodatków i makijażu. Takie szczegóły wydają się być z pozoru bez znaczenia, ale po złożeniu w całość dają powalający efekt!

Poniżej przedstawiam Wam relację z makijażu ślubnego pięknej Patrycji <3 To był letni, gorący dzień, a przygotowania miały miejsce w samym sercu Beskidów – na górze Równicy w ustrońskim Gwarku.

Zapraszam!