New Years… Wedding Day!!

Nowy Rok zawitał!! Jesteś Panną Młodą 2017? Dowiedz się jak zaplanować Ślubny Makijaż, a także cały TEN wyjątkowy dzień!

Wiele Panien Młodych dręczą pytania o organizację tego wyjątkowego ślubnego dnia, pytają często – czy jest na to jakaś recepta? Owszem! Spokój, opanowanie i duuuuży „zapas” czasowy. Ślubny makijaż to niezbędna część przygotowań, jak znaleźć na niego czas?

Jako Panna Młoda zastanów się przede wszystkim co masz do zrobienia i ile czasu pochłoną poszczególne rzeczy.

Pamiętaj o złotych zasadach:

  • Zachowaj święty spokój!
  • To ty jesteś najważniejsza!
  • Przygotuj wszystko wcześniej!
  • Fryzura zawsze pierwsza, później makijaż!

Zazwyczaj w ślubnych przygotowaniach towarzyszą nam fotografowie czy kamerzyści, więc cały plan dnia trzeba także uzależnić od tego co chcemy aby było filmowane, a co nie.

DZIEŃ ŚLUBU OD A DO Z

Pamiętaj o dobrym rozplanowaniu czasowym w tym wyjątkowym dniu. Przykładowo, jeśli ślub ma miejsce o godzinie 15:00, musisz wyjść z domu o godzinie 14:30/14:40 w zależności jaką masz drogę do pokonania na miejsce ceremonii. Jeśli w domu będzie odbywało się błogosławieństwo, weź pod uwagę, że zajmie Ci to kolejne minimum 30-40 minut, więc musisz być już gotowa, umalowana i ubrana o godzinie 14:00. Jak tego dokonać?

Wstań około godziny 09:00, nie wcześniej, bo czeka cię wyczerpujący dzień i dłuuuuga noc. Zjedz porządne śniadanie i przygotuj się do makijażu. Oczyść skórę dzień wcześniej maską (świetnie nadaję się ta z błota z morza martwego, np. Organique) i zregeneruj twarz przy użyciu olejka nawilżającego lub serum/koncentratem nawilżającym (mój ulubiony i niezawodny KIEHL Midnight Recovery Concentrate). Rano oczyśc tylko skórę delikatnym płynem micelarnym (Bioderma <3) i nałóż tylko krem nawilżający lub użyj maści witaminowej o której niezwykłej mocy już pisałam tutaj.

Pamiętaj, aby zapytać bliskich, czy także nie chcą skorzystać z makijażu w dniu twojego ślubu – gwarantuje im to nie tylko świetny wygląd, ale także relaks i chwilę odstresowania, która należy się także mamie, przyjaciółce czy świadkowej. Ślubny makijaż trwa około 40 minut, ale warto zarezerwować na niego około godziny, aby uniknąć stresu w razie gdyby Panna Młoda musiała na chwilę się od niego oderwać. Jeśli ktoś chciałby, aby z makijażu skorzystały bliskie osoby to jest ten czas – godzina 10:00-11:00 oraz 11:00-12:00, ty w tym czasie możesz być u fryzjera, a później może nastąpić zamiana.

Około godziny 12:00 najlepiej, aby Panna Młoda zaczęła swój makijaż, na którym będzie już fotograf z kamerzystą relacjonujący przygotowania (wcześniej mogą udać się do Pana Młodego). Panna Młoda jest gotowa na godzinę 13:00 i później zazwyczaj jest czas na ubranie się, chwila dla fotografów i nabranie ostatnich głębokich wdechów.

Poniżej chciałabym podzielić się z Wami fragmentem tych najważniejszych chwil tuż przed ceremonią – pamiętajcie, że w tym dniu wszystko może się zdarzyć, a wokół Was zazwyczaj jest dużo ludzi i dużo się dzieje – znajdźcie czas na to, aby odetchnąć i poświęcić się tym najważniejszym chwilom 🙂

Zapraszam!

Movie: Evil Eye Weddings

Foto: Pozytyw Studio