Lodówka na kosmetyki

Sorry, this entry is only available in Polish.

Specjalna lodówka na kosmetyki długo wydawała mi się fanaberią. Bo przecież po co trzymać w domu takie urządzenie, skoro równie dobrze mogę przechowywać produkty w zwykłej lodówce z identycznym efektem… Kiedy jednak zaczęłam zgłębiać temat, okazało się, że wcale nie mam racji i w efekcie… kupiłam swoją lodówkę!

Lodówka na kosmetyki – po co ci to? 

Zacznijmy od podstawowej rzeczy, czyli pytania: po co? Po co ci lodówka na kosmetyki, skoro ta, która stoi w kuchni, też może być? Odpowiedź jest bardzo prosto – lodówka na kosmetyki jest po prostu lepiej przystosowana do przechowywania tego typu produktów.Kosmetyki przebywają w niej w stałej temperaturze wynoszącej 5-8 stopni Celsjusza (w zwykłej lodówce jest to zwykle 2-5 stopni) i mają ograniczony dostęp do światła. Dzięku temu dłużej nadają się do użytku i zwyczajnie – lepiej działają!

Lodówka na kosmetyki Styl Pro, www.makeupmanufacture.pl

Teraz kolej na ciekawostką. Być może nie wiesz, ale lodówka na kosmetyki to tak naprawdę… lodówka turystyczna, którą marki zaadaptowały do estetycznych realiów. Ten sposób działania ma jednak swoje plusy bo lodówka jest zasilania sieciowo, zajmuje mało miejsce i przeważnie wyróżnia się oryginalnym designem. Na pewno ładniejszym niż lodówki turystyczne 🙂 

Największy minus lodówki na kosmetyki? Bez wątpienia cena, która jest zależna od pojemności. Urządzenie kosztuje z reguły kilkaset złotych, więc na pewno nie jest to tania rozrywka. Niemniej, biorąc pod uwagę listę zalet, warto odłożyć trochę pieniędzy i sprezentować sobie taki sprzęt. Zwłaszcza jeśli w domu lub w pracy mamy dużo kosmetyków. 

Lodówka na kosmetyki Styl Pro, www.makeupmanufacture.pl

Co trzymać w lodówce na kosmetyki? 

Przechodząc do rzeczy najważniejszych: zanim zaczniesz korzystać ze swojej lodówki na kosmetyki, warto dokładnie przeczytać etykietkę na każdym produkcie. W ten sposób poznasz wszystkie zalecenia producenta, które pozwolą ci określić, czy przechowywanie konkretnych kosmetyków w ten sposób jest potrzebne. Produkty zawierające antyoksydanty, retinol, witaminę A czy witaminę C dłużej zachowują swoje właściwości, jeśli są izolowane od światła, ciepła i wilgoci.  

Lodówka na kosmetyki Styl Pro, www.makeupmanufacture.pl

Ponadto w lodówce powinno się trzymać także:

 • półprodukty,
 • własnoręczne przygotowywane kosmetyki (np. mydła, szampony),
 • maski w płachcie,
 • serum,
 • toniki,
 • hydraty i hydropaty,
 • środki o żelowej konsystencji. 

Lodówka na kosmetyki Styl Pro, www.makeupmanufacture.pl

Pamiętaj też, że nie wszystkie produkty nadają się do trzymania w lodówce. Wśród tych, które powinny być przechowywane w innych warunkach, możemy wyróżniać: 

 • kremy z filtrem, 
 • kremy, balsamy i inne produkty na bazie oleju,
 • kosmetyki kolorowe,
 • kosmetyki z kwasami. 

Lodówka na kosmetyki Styl Pro, www.makeupmanufacture.pl

Lodówka na kosmetyki StylPro

Rynek lodówek na kosmetyki jest stosunkowo bogaty, dlatego każdy – zarówno profesjonalni wizażyści, jak i amatorzy – znajdą coś dla siebie. Ja zdecydowałam się na lodówkę StylPro, która jest praktyczna i po prostu bardzo ładna. Ponadto moja lodówka, mimo stosunkowo niedużych rozmiarów (wysokość: 27.5 cm, szerokość: 17 cm, głębokość: 19 cm) jest całkiem pojemna. Dzięki temu mogę w niej przechowywać dużo produktów, które tego wymagają. 

Lodówka na kosmetyki Styl Pro, www.makeupmanufacture.pl

Jakie są inne zalety lodówki na kosmetyki StylPro? 

 • Posiada zdejmowaną półkę środkową i na drzwiach
 • Pozwala utrzymać na dłużej świeżość kosmetyków
 • Znacząco zmniejsza ilość szkodliwych bakterii
 • Chłodzi do 20 stopniu Celsjusza poniżej temperatury pokojowej

Lodówka na kosmetyki Styl Pro, www.makeupmanufacture.pl

Z lodówki korzystam od niedawna, ale pierwsze efekty są po prostu zachwycające. Plusem urządzenia jest  też jego design. Kolorystyka lodówki, jak widzisz na zdjęciach, to biel z delikatnymi akcentami różowego złota, co sprawia, że będzie pasować do każdego wnętrza. Dodatkowo wtyczka posiada wbudowaną funkcję redukcji szumów, dzięki czemu lodówka pracuje, a ja nawet o tym nie wiem 🙂

Czy zatem polecam lodówkę na kosmetyki? Tak, tak i jeszcze raz tak! Ten gadżet posiada wszystko, czego kosmetyki potrzebują. 

Lodówka na kosmetyki Styl Pro, www.makeupmanufacture.pl