Jak przygotować przestrzeń do makijażu? Kod rabatowy!

Sorry, this entry is only available in Polish.

To nie jest wpis tylko dla profesjonalnych wizażystów. To wpis dla wszystkich kobiet, które każdego ranka siadają przed lustrem wykonując dla siebie makijaż. Nie musisz być profesjonalistą, żeby umieć się malować, ale musisz mieć do tego profesjonalne warunki. Na co zwracać uwagę przy przechowywaniu kosmetyków? Jakie oświetlenie jest najlepsze do makijażu? Dlaczego łazienka nie jest najlepszym miejscem do przechowywania produktów? Na te i wiele innych pytań znajdziesz odpowiedzi w tekście.

Jak przygotować przestrzeń do makijażu?

Jakiś czas temu udało mi się zrealizować wielkie marzenie – otworzyłam własne studio makijażu. Zlokalizowane w samym centrum Krakowa, w budynku dawnego dworca PKP w Studio Station, a w jego odpowiednim wyposażeniu pomogła mi polska firma Oro Design produkująca stanowiska i lustra do makijażu. Zainspirowało mnie to, żeby przygotować wpis, który odpowie na odwieczne pytania każdej kobiety:

  • jakie światło wybrać do makijażu?
  • jak przechowywać kosmetyki?
  • gdzie się malować?

Oro Design to firma tworzona przez fantastycznych ludzi, a jej produkty doskonale sprawdzą się zarówno w przypadku profesjonalnych wizażystów, jak i osób, które make-upem zajmują się „dla siebie” i nie do końca wiedzą, jak przygotować swoją makijażową przestrzeń. Na wszystkich zdjęciach we wpisie znajdziecie stanowiska, które znajdują się w moim studio.

Z tej okazji mam dla was kod rabatowy! KASIA5 to Kod 5% na wszystkie lustra! Ważny do końca czerwca 2023.

Zdjęcia wykonał dla nas Roman Słomka.

Makeup Manufacture Studio, stanowisko GOLD, Oro Design, Kraków. Fot. Roman Słomka

Gdzie się malować?

Z własnego doświadczenia wiem, że jeśli przymierzacie się do zakupu własnego stanowiska/stanowisk, to proces wyboru powinniście zacząć od zdefiniowania potrzeb. Te mogą się różnić w zależności od przestrzeni, którą chcemy zagospodarować, oraz od przeznaczenia. W moim studiu, w którym odbywają się m.in. kursy makijażu, chciałam zmieścić kilka stanowisk, dlatego model Gold był dla mnie idealny. Niemniej w ofercie Oro Design znajdziecie też inne stanowiska, również takie, które doskonale nadają się na użytek indywidualny, jak na przykład obłędny model Classy, o którym sama marzę do domu. To przepiękne połączenie stanowiska do makijażu z toaletką z pewnością spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających wizażystów.

Jak powinno wyglądać stanowisko do makijażu?

Nie ważne, czy to profesjonalne stanowisko do makijażu, czy kącik w domu. Musisz zwrócić uwagę na kilka ważnych rzeczy, na przykład:

  • wybierz dobrze oświetlone miejsce, unikaj sztucznego światła, najlepiej malować się w świetle dziennym (chyba, że masz stanowisko od Oro Design :))
  • unikaj bardzo wilgotnych lub nagrzanych przestrzeni (parapetów, podświetlanych półek, kaloryferów) bo te aspekty sprawiają, że twoje kosmetyki będą szybciej się psuły, czy zmieniały kolor
  • komfort podczas wykonywania makijażu jest bardzo ważny – wybierz wygodny fotel i zadbaj o to, żeby te kilka minut w ciągu dnia było dla ciebie przyjemnością
  • Przechowuj wszystkie kosmetyki odpowiednio posegregowane, utrzymuj porządek, zadbaj, aby wszystko było pod ręką

Makeup Manufacture Studio, stanowisko GOLD, Oro Design, Kraków. Fot. Roman Słomka

Stanowiska, na które ja zdecydowałam się w studio, to model Gold. Wybrałam je ze względu na design pasujący do wnętrza mojego studia, a także na idealne przystosowanie do moich wymagań. Stanowiska Gold są wyposażone w lustro i aż w 11 żarówek LED, co sprawia, że są ekonomiczne (ułatwiają oszczędzanie energii), a przede wszystkim doskonale oświetlone, zachowując przy tym odpowiednią temperaturę światła. 

Jakie światło wybrać do makijażu?

Chłodne światło gwarantuje, że skóra podczas wykonywania makijażu zachowuje swoją naturalną barwę, nie świeci się, nie błyszczy, ani nie zmienia swojego koloru. To wszystko sprawia, że możemy używać określonych produktów bez obaw, że efekt końcowy będzie odbiegał od tego, który chcemy uzyskać. Dlatego ważna wskazówka – wybieraj zawsze chłodne oświetlenie w miejscu, w którym wykonujesz makijaż!

Pamiętaj, aby źródło światła było równe – najlepiej umieszczone z trzech stron lustra (jak na zdjęciu) lub na wprost ciebie. Odpowiednio ukierunkowane oświetlenie sprawia, że makijaż, który wykonujemy, nie jest krzywy, czyli na przykład na lewym policzku nie mamy więcej różu lub podkładu niż na prawym. Zdarza się tak z kolei wtedy, jeśli w pokoju, w którym wykonujemy makijaż źródło światła jest bardziej z prawej, lub lewej strony. Wtedy automatycznie dodajemy więcej produktu na policzku, który znajduje się w cieniu. Światło w makijażu ma naprawdę duże znaczenie, dlatego zawsze musimy zadbać o to, aby jego natężenie z obu stron było identyczne!

Makeup Manufacture Studio, Kraków. Fot. Roman Słomka

Czystość

Czystość na stanowisku do makijażu to absolutna podstawa. Zainwestuj w miejsce, które będzie łatwe do utrzymania czystości, a wszystkie akcesoria trzymaj w zamkniętych pojemnikach. W każdym stanowisku do makijażu Gold jest duża, wysuwana szuflada, w której możesz przechowywać kosmetyki. Możesz nawet wybrać przeszklony blat, który sprawi, że będziesz widzieć co jest w szufladzie bez jej wysuwania.

W przypadku moich stanowisk Gold bardzo ważny był dla mnie również fakt, że są one wyjątkowo łatwe do utrzymania w czystości. Praca wizażysty na każdym etapie wymaga wielkiej dbałości o ten aspekt. Materiały, z których wykonane są moje stanowiska, sprawiają, że czyści się je szybko i łatwo, co pozwala zadbać o zachowanie wszystkich względów higienicznych. 

Makeup Manufacture Studio, stanowisko GOLD, Oro Design, Kraków. Fot. Roman Słomka

Oro Design – z pasji do makijażu

Z Oro Design pierwszy raz miałam styczność, gdy poszukiwałam stanowisk do makijażu do mojego studia. Uważam, że to najlepsza firma na rynku. Zadanie samo w sobie nie należało do najłatwiejszych, a moje wymagania spełniły dopiero stanowiska z katalogu Oro Design. Tworzone nie tylko z pasją, ale też z pasji do makijażu. Co istotne, profesjonalizm i indywidualne podejście firmy do klienta pozwala dostosować każdy produkt idealnie do swoich potrzeb. Wszystkie szczegóły, np. wysokość stanowisk, są konsultowane bezpośrednio z osobą zamawiająca, dzięki czemu można mieć pewność, że wybrany produkt będzie dokładnie taki, jaki jest nam potrzebny.

Warto także podkreślić, że stanowiska są wykonane z materiałów najwyższej jakości, co z jednej strony gwarantuje najwyższy komfort, a z drugiej daje pewność, że kosmetyki będą przechowywane w odpowiedni sposób. To bardzo ważny aspekt, na który należy zwracać dużą uwagę. Kosmetyki przechowywane w należytych warunkach nie psują się, nie bledną, ich kolor się nie utlenia, a także nie namnażają się w nich bakterie. Pamiętajcie, że kosmetyki nie mogą być trzymane byle gdzie – na parapecie, podświetlonej półce, na lub nad kaloryferem ani w żadnym innym miejscu, gdzie jest wilgoć, gdzie opiera się słońce lub po prostu panuje wysoka temperatura! Dlatego właśnie łazienka nie jest najlepszym miejscem na przechowywanie kosmetyków – jest tam często zbyt wysoki poziom wilgoci, ciepło, sztuczne oświetlenie.

Makeup Manufacture Studio, Kraków. Fot. Roman Słomka

Jeżeli chcecie zobaczyć luksusowe stanowiska Oro Design na żywo i osobiście przekonać się, jak świetnie sprawdzają się w pracy, gorąco zapraszam na kursy, które organizuję. Takiej atmosfery oraz komfortu pracy nie oferuje żadna inna szkoła, a podczas kursu będziecie mieć dostęp nie tylko do stanowisk, ale też wielu kosmetyków, które wypróbujecie. Informacje o kursach umieszczam na moich kanałach w zmediach społecznościowych, dlatego gorąco zachęcam do obserwowania.

Najbliższy kurs skierowany jest do kobiet dojrzałych i odbędzie się 27go listopada 2021 roku. Zapraszam do zapisów: kursy@makeupmanufacture.pl