Makijaż na Halloween

Sorry, this entry is only available in Polish.

W większości miejsc na świecie Halloween trwa znacznie dłużej niż w Polsce. Halloweenowe imprezy, przebieranki, strojenie domów, a nawet instytucji i szkół, zaczyna się już we wrześniu.  Zapraszam do zapoznania się z pomysłami makijażu na Halloween. Uwaga – wpis zawiera zdjęcia charakteryzacji, które dla wrażliwszych osób mogą być nieprzyjemne.

Zombie – charakteryzacja wykonana przeze mnie na kursie w MAKE UP STAR, modelka: Natalia Żebrowska, fot. www.makeupmanufacture.pl

Makijaż na Halloween

Makijaż na Halloween nie musi być tylko na twarzy. We wpisie znajdziesz mnóstwo zdjęć, które pokazują rany, poparzenia, technikę postarzenia, a nawet charakteryzację w stylu Zombie, czy tatuaże wykonywane airbrushem – specjalnym narzędziem do makijażu. Wystarczy jeden element, który będzie wywoływał strach – może rozerwana skóra? Może dziura w ręce? Decyzja należy do ciebie!

Poparzenie, charakteryzacja. Makijaż na Halloween. Modelka: Paulina Stroisz, charakteryzacja: www.makeupmanufacture.pl. Wykonane w ramach kursu w Szkoła MAKE UP STAR

Jak zrobić makijaż na Halloween? Czy wymaga to specjalnych umiejętności?

Makijaż na Halloween nie musi być ładny. Musi być za to straszny i szokujący. Techniki jego wykonywania mogą być różne. Można uznać nawet, że wszystkie chwyty są dozwolone. Doskonałe rozwiązania znajdziesz nie tylko dla pań, ale i dla panów. Męski makijaż na Halloween też może być straszny. Oczywiście możesz przebrać się za jakąś bohaterkę z filmu, komiksu, czy bajki, ale to, co liczy się najbardziej to przerażający klimat przyjęcia, w który warto wpisać się również makijażem.

Rana, charakteryzacja. Makijaż na Halloween. Modelka: Paulina Stroisz, charakteryzacja: www.makeupmanufacture.pl. Wykonane w ramach kursu w Szkoła MAKE UP STAR

Na zdjęciu poniżej zobaczysz makijaż wykonany techniką postarzania, której nauczyłam się na kursie charakteryzacji w Szkole MAKE UP STAR w Warszawie. Bardzo polecam ten kurs wszystkim, którzy chcą nauczyć się charakteryzacji.

Metamorfoza, postarzanie, charakteryzacja. Męski makijaż na Halloween. Model: Darek, Wizaż: Paulina Stroisz oraz www.makeupmanufacture.pl, Szkoła MAKE UP STAR

Postarzanie to znana technika charakteryzacji, do której nie potrzeba zbyt wielu specjalistycznych narzędzi. Wystarczy szary lub ciemnobrązowy cień, który nałożysz w zmarszczki, czy też potencjalne zagłębienia w skórze, dodasz trochę zaczerwienień, przebarwień i szybko zamienisz się w staruszkę.

Matamorfoza, postarzanie. Modelka: Paulina Stroisz, fot. www.makeupmanufacture.pl, Szkoła MAKE UP STAR

Za kogo się przebrać? Jaką postać wybrać na Halloween?

Naprawdę jest mnóstwo ciekawych możliwości. Chcąc podsunąć ci kilka pomysłów wybrałabym na przykład Czarownicę, z filmu “Czarownica”, Drakulę, Frankensteina, Cruellę de Vil, Gnijącą Pannę Młodą. To nie muszą być historyczne, ani nawet znane wszystkim postaci. Możesz wybrać na przykład bohaterkę serialu, który widziałeś na Netfliksie. Popularnością cieszy się Mildred Ratched z serialu “Ratched”, czy bohaterowie “Squid Game”. Możesz przebrać się równie dobrze za jednego z bohaterów filmu Marvela, albo po prostu za Berniego Sandersa w rękawiczkach. Główna zasada? Miej do siebie dystans i trzymaj się klimatu spooky!

Przebierając się za zombie, nie zapomnij wykonać sobie porządnych ran, takich jakie mnie udało się wykonać na kursie w MAKE UP STAR:

Poparzenie, charakteryzacja. Makijaż na Halloween. Modelka: Paulina Stroisz, charakteryzacja: www.makeupmanufacture.pl. Wykonane w ramach kursu w Szkoła MAKE UP STAR

Charakteryzacja na Halloween

Zombie, rozcięcia, rany, czy poparzenia? Na Halloween są bardzo mile widziane. Jeśli nie potrafisz wykonywać takich rzeczy, warto zapisać się na odpowiedni kurs. Tuż przed Halloween wybrałam się do szkoły MAKE UP STAR w Warszawie. Nigdy wcześniej nie uczyłam się charakteryzacji (oprócz techniki airbrush, o której wkrótce napiszę na blogu), umiałam tylko podstawy, których od czasu do czasu wymagała ode mnie praca. Zdjęcia, które widzisz w tym wpisie powstały właśnie na kursie. Bardzo polecam! Kurs trwa cztery dni i możesz nauczyć się na nim naprawdę wielu ciekawych rzeczy.

Poparzenie, charakteryzacja. Makijaż na Halloween. Modelka: Paulina Stroisz, charakteryzacja: www.makeupmanufacture.pl. Wykonane w ramach kursu w Szkoła MAKE UP STAR

Oczywiście do wykonywania ran, czy poparzeń potrzebujesz specjalistycznych produktów charakteryzatorskich, takich jak lateks, czy wosk, sztuczna krew, ale do wielu przebrań wystarczy równie dobrze ciekawy makijaż wykonany przy użyciu tego, co już masz w swojej kosmetyczce.

Poparzenie, charakteryzacja. Makijaż na Halloween. Modelka: Paulina Stroisz, charakteryzacja: www.makeupmanufacture.pl. Wykonane w ramach kursu w Szkoła MAKE UP STAR

Przebranie na Halloween

Pamiętaj, że Halloween to nie tylko makijaż i charakteryzacja. Całego przerażającego wizerunku dopełni odpowiednio dobrany strój. Możesz przebrać się po prostu za starszą wersję siebie, a Twoich znajomych na pewno takie przebranie zaskoczy.

Metamorfoza, postarzanie, charakteryzacja. Makijaż na Halloween., www.makeupmanufacture.pl, Makijaż wykonany w ramach kursu w Szkoła MAKE UP STAR. Połowa część twarzy i stylizacja – wykonanie kursantki.

Sztuczne tatuaże

Podczas mojej nauki w Hollywood, w Cinema Makeup School, o której możesz przeczytać tutaj…

Cinema Make-up School

Los Angeles

Miasto Aniołów

…nauczyłam się pracować narzędziem, które nazywa się airbrush. Miałam wielką przyjemność uczyć się pod okiem jednej z najlepszych charakteryzatorek na świecie. Nelly Recchia pracowała z największymi amerykańskimi gwiazdami show biznesu i to właśnie na jej zajęciach w szkole Cinema Makeup School w Hollywood wykonałam poniższą metamorfozę dla mojej modelki, Tomy. Tatuaże na Halloween są jedną z najlepszych opcji – zarówno dla kobiet jak i mężczyzn. Wyglądają bardzo realistycznie, a jeśli wykona się je odpowiednio mogą utrzymać się nawet kilka tygodni.

Metamorfoza, tatuaże, airbrushg. Modelka: Toma Shilo, Cinema Makeup School

Przypomnę też, że 31go października w Halloween, w samym sercu Krakowa nauczę cię wykonywać makijaż smoky eyes i zdradzę moje techniki tworzenia makijażu wieczorowego! Szczegóły na Facebooku i Instagramie, zapisz się: kursy@makeupmanufacture.pl