Rustykalny ślub na SweetWedding.pl !! A co z makijażem?

Rustykalny… czyli jaki?

Klimat rustykalnych wesel, stylizacje czy też inspiracje w makijażu to trend przewijający się od paru lat jako alternatywa dla klasycznych ślubnych aranżacji. Przy planowaniu wesela warto określić już na początku wybrany motyw  – ułatwi to podejmowanie decyzji co do szczegółów, a także usprawni całą organizację. Rustykalny według słownika języka polskiego to “mający związek z wsią i jej mieszkańcami, mający cechy wiejskie”.

Dom Tkacza w przepięknym Rościszowie w Górach Sowich, stał się idealnym tłem do realizacji sesji zdjęciowej, opublikowanej na portalu SweetWedding.pl. Inspiracją w makijażu były dla mnie wnętrza, przepiękna bolesławiecka ceramika, aranżacje i rustykalne stylizacje. Cała sesja to efekt pracy wielu, bardzo zaangażowanych oraz kreatywnych osób, znajdziecie ich wspomnianych poniżej.

Fot. Ewa Lena Brzozowska

Kolor, klimat, delikatność…

… to cechy rustykalnej atmosfery. Kolorystyka makijażu tego typu opiera się zazwyczaj na ciepłych odcieniach. Brązy, złoto, bordo, brzoskwinia… W makijażu oczu często rezygnuje sie z czarnej kreski czy mocno ciemnego kącika. Dążymy do lekkości i delikatności. Nie nakładamy zbyt wiele podkładu, stosujemy rozświetlacz, a na policzki zamiast bronzera wybieramy lekki, świetlisty róż, taki makijaż jest również bardzo naturalny i świeży.

Fot. Ewa Lena Brzozowska

Stylizacja i makijaż

Jednym z elementów ślubnych, rustykalnych stylizacji są wianki, które mogą stanowić świetną inspirację dla makijażu. Sielska stylizacja musi być spójna: strój, makijaż, dodatki. Charakterystyczne są inspiracje koronkami, w strojach dominują minimalizm i delikatne płótna. W dekoracjach sal wybieramy drewno, gałęzie, konary, szyszki, papierowe girlandy i lampiony. Kolorowe szkło, światło świec i kwiaty w stonowanych kolorach ziemi, gdzie zieleń łączy się z pastelami. Pamiętacie przepiękny, rustykalny ślub Kasi i jej bukiet z wrzosów? Można się zakochać!

Fot. Ewa Lena Brzozowska

Plany, plany, plany…

Jak w każdym makijażu ślubnym, należy go zaplanować i omówić wspólnie z wizażystką, uwzględniając każdy detal weselnego przyjęcia. Dostosować tonację makijażu do koloru przewodniego, uwzględnić światło, ponieważ śluby w stylu rustykalnym często odbywają się na świeżym powietrzu pod ślubnym łukiem, blisko natury.

Fot. Ewa Lena Brzozowska

Co jeszcze, poza makijażem?

Po raz pierwszy goście dowiadują się o stylu wesela, otrzymując zaproszenia, które przedstawiają dominujący styl przyjęcia. Ślubna papeteria, dekoracje na stoły, menu, oraz… Kwiaty! Wszystko musi być w jednym duchu. W bukietach królują kwiaty polne, wrzosy, goździki, dalie czy nawet trawy lub zboża, wykańczane sznurkiem lub jutą. Wiązanki ślubne często współgrają z popularnie wykorzystywanymi w tym stylu wiankami.

Fot. Ewa Lena Brzozowska

Polne kwiaty i aplikacje w makijażu

Odważniejsze panny młode mogą zdecydować się na dodatki lub aplikacje w makijażu. W rustykalnym looku można wybrać delikatne koronki, perełki lub pastelowe kryształki, czasami również dodatki w formie płatków kwiatów, inspirowane ślubnym bukietem.

Fot. Ewa Lena Brzozowska

Detale…

Podczas naszej sesji zdjęciowej dominującym kolorem był turkus i niebieski, oczywiście na tle bieli, zieleni… Szkło, pierniki, kwiaty – to wszystko pomogło zbudować rustykalny klimat. Poza wspomnianymi, zawsze można wykorzystać słoiki z recyclingu, drewniane ramki, girlandy, serwetki, drewniane deski czy też pudełka.

Fot. Ewa Lena Brzozowska

Spójność kompozycji

Ślubny look panny młodej to także fryzura, która jest zazwyczaj spięta luźno lub zapleciona w warkocz. Rozpuszczone, lekko pofalowane włosy także zdadzą egzamin. Wianek zawsze można zastąpić delikatną opaską, a biżuterię dobrać w odcieniach pastelowych lub starego złota.  Delikatna i zwiewna, często koronkowa sukienka, lekkie pantofle na płaskim lub niewysokim obcasie.

Rustykalny pan młody często nie ubiera garnituru, wystarczy biała lniana koszula i szelki lub muszka w ciekawy wzór. Kolorystyka stroju to brązy, granaty, szarości. Ciekawy dodatek może stanowić kamizelka bądź marynarka w niecodzienny krój, ale najważniejsza w tego typu przyjęciach jest swoboda i naturalność.

Fot. Ewa Lena Brzozowska

Czy rustykalnie znaczy… wiejsko?

Opierając się na definicji słownikowej – tak. Rustykalnie znaczy wiejsko. Współcześnie jednak ten styl utożsamiany jest ze stylem boho, często łączony także z nowoczesnością, inspirowany miastem czy też stylistyką glamour. To samo dotyczy makijażu! Delikatny makijaż oka, lub nawet naturalny look można połączyć z mocną pomadką, która będzie komponowała się kolorystycznie z bukietem lub dodatkami panny młodej. Można wybrać burgundy, zgaszone czerwienie lub wrzosowe odcienie różu. Powodzenia!!

Fot. Ewa Lena Brzozowska

Publikacja SweetWedding.pl  oraz Magazyn Wesele

FOTOEwa Lena Brzozowska

Venue: Dom TkaczaStajnia PodolinRosciszów, Walbrzych, Poland
Concept, Design & Styling: KOWALSKA Events
Backstage Photography: Wild Weddings Photography
Florals & Decor: Paper Flower Art
Light Decorations: Modern Light Service
Gingerbreads: Piernikarnia Śląska
Stationery: Metier – Galeria Rękodzieła – Zaproszenia ślubne
Hair Styling: Paulina Mencnarowska ChwałaChmiest Academy of Hair Design
Make-Up Artist: Kasia Wrona the stylist and make up artist
Wedding Dress: Karolina Twardowska Atelier
Groom’s Look: Giacomo ContiDIUK Ubieramy mężczyzn multibrand shopZARA
Bride’s Accessories: Lucja Zajac AtelierKasia Rodak Design
Groom’s Accessories: PlantwearThe Bow Bow TiesZaczyk Wood Rings
Wedding Rings: Zaczyk Wood Rings