AVAILABLE ONLY IN POLISH

Sorry, this entry is only available in Polish.

Na blogu poruszam dla was nie tylko tematy związane z pielęgnacją, czy makijażem, ale także podróżami, recenzjami kosmetyków, stylizacją. Dziś czas na stylizację włosów i jeden z moich ulubionych sposobów – stylizacja włosów na szczotce. Przygotowałam dla was film i opis tej metody krok po kroku.

Za co uwielbiam stylizację włosów na szczotce?

 • idealnie sprawdza się jesienią i w zimie, kiedy trzeba dobrze wysuszyć włosy i uzyskać trwałą stylizację włosów, która nie zniszczy się pod czapką
 • włosy są wygładzone, giętkie i lekkie
 • wyglądają naturalnie, świetnie się układają
 • pasują zarówno na codzień jak i ważne wyjście
 • trzyma się nawet kilka dni
 • szybka i sprawna metoda – zajmuje około 20 minut

Taka stylizacja sprawdzi się w zasadzie do każdego rodzaju włosów, chociaż ciężko wykonać ją samemu na włosach bardzo długich albo bardzo gęstych.

Co jest potrzebne?

 • Produkty do pielęgnacji – przede wszystkim termoochrona i coś do stylizacji włosów
 • Szczotka – okrągła szczotka do stylizacji, im większa średnica, tym większa objętość waszych włosów
 • Suszarka – moja jest w wersji podróżnej, zakupiona na Fryzomanii, gdzie znajdziecie sprzęt i produkty do pielęgnacji włosów w świetnych cenach

Produkty pielęgnacyjne

Jak możecie zobaczyć na filmie znajdującym się na dole, używam termoochrony marki Kerastase – Couture Styling L’Incroyable Blowdry balsam aktywowany ciepłem, który chroni włosy wiele razy – ponownie aktywuje się z użyciem urządzeń powyżej 150°C. Wygładza i chroni przed wysoką temperaturą suszarki nawet do temperatury 230 stopni.

Używam go łącząc produkt z Kerastase Elixir Ultime Oleo Complex, czyli olejkiem, który wygładza włosy i utrzymuje ich nawilżenie, sprawia, że pięknie błyszczą. Jak połączyć kosmetyki i rozprowadzić je na włosach? Zobacz film na samym dole!

Aktualnie do mycia włosów używam Kerastase Densifique Bain Densite – pamiętaj, że zawsze myjemy włosy daw razy! Najpierw, aby usunąć pozostałości produktów pielęgnacyjnych i zanieczyszczeń, a później odżywić włosy.

Włosy muszą być suche w około 80% aby móc poddać je stylizacji z użyciem suszarki. Po umyciu zazwyczaj pozwalam im naturalnie wyschnąć i dopiero wtedy przechodzę do suszenia.

Suszarka

Ja wybrałam dla siebie suszarkę Bambino, marki Babylis PRO, która jest w wersji podróżnej. Dużo wyjeżdżam, więc jest to dla mnie idealne rozwiązanie. Suszarka ma dwa poziomy mocy, wymienne końcówki, jest lekka i niewielka – zmieści się nawet do torebki. Świetnie suszy włosy i jest bardzo poręczna, dzięki czemu ramiona nie bolą, gdy trzymasz ją nad głową podczas stylizacji.

Na stronie Fryzomanii znajdziecie wiele suszarek do wyboru – od tych podróżnych, do tych bardzo profesjonalnych, których używają fryzjerzy. Mój produkt jest aktualnie w promocji!

Szczotka

Moja szczotka to BaByliss Pro BABCB3E Ceramic Pulse o średnicy 42 mm. Najważniejsze, żeby szczotka nie plątała i nie zaciągała włosów, była lekka i dobrze się nagrzewała. Im większa średnica, tym większą objętość włosów można uzyskać.

Krok po kroku

Stylizację możecie zobaczyć krok po kroku na filmie poniżej, dodatkowo opisuję ją dla was w punktach ☺️ Cała stylizacja na włosach średniej długości trwa około 20 minut, choć pierwszy raz pewnie zajmie ci dwa razy dłużej. Powodzenia!

 1. Dokładne mycie włosów (dwa razy)
 2. Pozostawienie włosów do wyschnięcia – muszą być suche co najmniej w osiemdziesięciu procentach
 3. Podzielenie włosów na dwie lub trzy części, w zależności od ich gęstości
 4. Suszenie “od dołu” po kolei pasmo po paśmie
 5. Wyciąganie na szczotce pasm kierując szczotkę od głowy do zewnętrzych końcówek włosów
 6. Podczas stylizacji należy obracać szczotkę wokół własnej osi
 7. Kierowanie strumienia ciepła od góry, “z włosem”, nie pod włos
 8. Całość można utrwalić odrobiną lakieru do włosów

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Makeup Manufacture💄Kasia Wrona (@makeup.manufacture)