Makijaż do ślubnej stylizacji

Przepiękne zdjęcia ze ślubu Kasi inspirują mnie do dziś. Przypominają mi o tym, że makijaż w tym wyjątkowym dniu nie musi być krzykliwy i zajmować pierwszego miejsca w całej stylizacji. Kasia życzyła sobie, aby był on subtelny, delikatny i spójny z jej wizerunkiem. Wyszło pięknie ?

Dziękuję za zaufanie Kasiu!

Fot. Mariola Glajcar

Ślubna stylizacja

Bez wątpienia stylizacja ślubna to nie tylko sukienka. Kolor przewodni całej uroczystości często obecny jest w dodatkach, nawet stylistyka wnętrza koresponduje z wizerunkiem panny młodej. Jeśli wybierasz rustykalne miejsce na ślub, wybierz także lekką i zwiewną sukienkę, dodaj wianek we włosach i wybierz delikatny, świeży makijaż. Jeśli twój ślub odbywa się w pałacu lub innej eleganckiej przestrzeni, sukienka może być bogatsza, z dużą ilością falban i dodatków. Wtedy dobrze będzie, gdy twój makijaż i włosy będą wyglądały równie elegancko. Możesz wybrać czerwoną pomadkę, rozświetlić oko i upiąć włosy w kok. 

Fot. Mariola Glajcar

Makijaż ślubny

Makijaż to ostatni element układanki. Pamiętaj, że jeśli nie jesteś wykształconą wizażystką, nie powinnaś robić go sama, nawet jeśli ma być naturalny i tylko podkreślać delikatnie twoją urodę. A jeśli jesteś wizażystką…. warto w tym wyjątkowym dniu zrelaksować się i oddać w dobre ręce. Makijaż ślubny wyróżniają od innych makijaży cztery zasadnicze elementy. Ma być trwały, świeży i lekki, świetlisty i dopasowany do ślubnej stylizacji. 

Fot. Mariola Glajcar

Świeżość i lekkość w makijażu ślubnym to zastosowanie odpowiednich produktów, które w połączeniu z umiejętnościami wizażysty, dadzą zamierzony efekt. Makijaż ślubny to nie makijaż „imprezowy” – raczej unikamy jaskrawych kolorów, smoky eye czy graficznych kresek eyelinerem. Elegancja i blask to niezbędne elementy tego looku. Lekkie, błyszczące produkty, nałożone na skórę z umiarem i w odpowiednich tonacjach kolorystycznych, wyciągnę ze skóry blask. Pamiętaj, że mniej znaczy więcej – także w makijażu. 

Fot. Mariola Glajcar

Zdjęcia: Mariola Glajcar

CIESZYN