Mountain & rustic love affair for SweetWedding.pl

Sweet Love… !

Kochani! Dziś mam przyjemność przedstawić wam kolejną część sesji z moim makijażem, opublikowanej w Magazynie Wesele i na  SweetWedding.pl. Jest ognisko, są wilki, konie i ogromnie zakochana w sobie para, Zuza i Olek <3 Wciąż jesteśmy w duchu rustykalnego ślubu, stylizacji i makijażu. Tym razem trochę o makijażu do ślubnej sesji zdjęciowej.

Fot. Ewa Lena Brzozowska

Makijaż do ślubnej sesji zdjęciowej – dlaczego jestem na tak?

Ślubna sesja zdjęciowa to pamiątka na całe życie. Podczas gdy w trakcie weselnego przyjęcia można wiele wybaczyć, tak podczas profesjonalnej sesji trzeba wyglądać… profesjonalnie. Obiektyw aparatu nie zna litości. Skóra musi wyglądać świeżo i lekko, ale jednocześnie być idealnie pokryta, bez zaczerwienień czy niedoskonałości. Uwaga – dotyczy to nie tylko Panny Młodej!

Fot. Ewa Lena Brzozowska

Makijaż dla niej

Makijaż Panny Młodej niekoniecznie musi być dokładnie taki sam jak w dniu ślubu. Wiele Panien Młodych kupuje kolejną sukienkę, zmienia całkowicie stylizację, a co za tym idzie, również makijaż. Sesja może być bardziej artystyczna, dzięki czemu makijaż tez może być odważniejszy. Nie warto malować się samej na sesje zdjęciowe, ponieważ nasze domowe kosmetyki nie są do takiego makijażu przystosowane. Zazwyczaj źle odbijają światło i nie są odpowiednio napigmentowane, są także nietrwałe. Tak jak przy makijażu ślubnym, musimy zachować kompozycję stylizacji, dodatków, tematyki sesji wraz z makijażem. Makijaż do sesji zdjęciowej jest mocniejszy, bardziej wyrazisty, ale także lekki i mocno rozświetlony. Kolory jakie dobieramy będą bardziej wyostrzone podczas obróbki zdjęcia, co też należy uwzględnić.

Fot. Ewa Lena Brzozowska

Makijaż dla niego

Tak, tak! Mężczyzna też koniecznie musi poddać się makijażowym trikom przed ślubną sesją zdjęciową. Dlaczego? Twarz nie może być zaczerwieniona ani nie może odbijać się od niej światło, a z cery muszą zniknąć wszystkie niedoskonałości. Przy tym makijażu (jak również przy makijażu panny młodej) pamiętamy o uszach czy wysokim czole.

Fot. Ewa Lena Brzozowska

Sesja zdjęciowa w dniu ślubu – ten sam makijaż – czy na pewno?

Często zdarza się, że para młoda decyduje się na sesję zdjęciową w tym samym dniu, w którym odbywa się ceremonia. Dlaczego odradzam? Makijaż ślubny-weselny to bardzo specyficzny rodzaj makijażu. Ma on jednak dobrze wyglądać głownie w świetle sztucznym. Kościół czy też sala weselna właśnie takim światłem operują, podczas gdy sesje zdjęciowe małżonków realizowane są zazwyczaj w formie sesji plenerowych. Światło dzienne oraz plenerowa sesja zdjęciowa wymagają zupełnie innego makijażu. Nie rezygnujmy więc z dodatkowego dnia, który pozwoli nam wrócić myślami do pięknego dnia naszego ślubu! 🙂

Fot. Ewa Lena Brzozowska

FOTO: Ewa Lena Brzozowska

Venue: Dom TkaczaStajnia PodolinRosciszów, Walbrzych, Poland
Concept, Design & Styling: KOWALSKA Events
Backstage Photography: Wild Weddings Photography
Florals & Decor: Paper Flower Art
Light Decorations: Modern Light Service
Gingerbreads: Piernikarnia Śląska
Stationery: Metier – Galeria Rękodzieła – Zaproszenia ślubne
Hair Styling: Paulina Mencnarowska ChwałaChmiest Academy of Hair Design
Make-Up Artist: Kasia Wrona the stylist and make up artist
Wedding Dress: Karolina Twardowska Atelier
Groom’s Look: Giacomo ContiDIUK Ubieramy mężczyzn multibrand shopZARA
Bride’s Accessories: Lucja Zajac AtelierKasia Rodak Design
Groom’s Accessories: PlantwearThe Bow Bow TiesZaczyk Wood Rings
Wedding Rings: Zaczyk Wood Rings