Zapraszam na wykład i pokaz makijażu filmowego!

Sorry, this entry is only available in Polish.

W ramach 24. Festiwalu Filmu Niemego, w sobotę, 9 grudnia, odbędzie się specjalne wydarzenie towarzyszące: wykład i pokaz makijażu filmowego, który przybliży tajniki kultowych wizerunków gwiazd kina lat 20., w tym Grety Garbo. Spotkanie poprowadzi Kasia Wrona – profesjonalna makijażystka gwiazd i autorka książki Makijażowy anti-aging. Wstęp na wydarzenie jest wolny – obowiązują wcześniejsze zapisy. 

Hasło przewodnie 24. Festiwalu Filmu Niemego brzmi Z DALEKIEJ PÓŁNOCY, a jego program skupia się na twórcach związanych ze Skandynawią. Są to z jednej strony przedstawiciele tzw. szkoły szwedzkiej, jednego najważniejszych nurtów niemego kina. Z drugiej – artyści skandynawskiego pochodzenia, którzy wyemigrowali, by rozwijać swoją karierę za granicą. Na ekranie lśnić będzie m.in. jedna z najjaśniejszych gwiazd światowego kina, czyli pochodząca ze Szwecji Greta Garbo.

Tajniki jej kultowego wizerunku będzie można zgłębić podczas specjalnego wydarzenia, towarzyszącego Festiwalowi. W sobotę, 9 grudnia, o godzinie 13.00, odbędzie się wykład i pokaz makijażu filmowego, który poprowadzi Kasia Wrona – profesjonalna makijażystka gwiazd i autorka książki Makijażowy anti-aging.

W programie krótki wykład dotyczący makijażu filmowego w okresie kina niemego i  wizerunków wielkich gwiazd wczesnego kina oraz pokaz makijażu inspirowany tematyką 24. Festiwalu Filmu Niemego.

W trakcie wydarzenia będzie można zakupić książkę Kasi Wrony Makijażowy anti-aging wraz z podpisem autorki.

PROGRAM: 

sobota, 9 grudnia

13.00 WYKŁAD I POKAZ MAKIJAŻU FILMOWEGO

prowadzenie: Kasia Wrona

czas trwania: 60-75’

miejsce: Kino Pod Baranami (Sala Biała)

ZAPISY: 

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, obowiązują wcześniejsze zapisy. 

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY: TUTAJ

Liczba miejsc ograniczona.

Kasia Wrona, “Makijażowy anti-aging”, Makeup Manufacture, fot. Tomasz Gotfryd

O PROWADZĄCEJ: 

Kasia Wrona – profesjonalna wizażystka z międzynarodowym doświadczeniem, redaktorka, wykładowczyni, autorka książki Makijażowy Anti-aging, założycielka Makeup Manufacture Academy. Jej prace publikowane są w magazynach na całym świecie. Pracuje w Polsce i Stanach Zjednoczonych. Absolwentka najlepszych szkół makijażu na świecie, wiedzę nabywała m.in. w Cinema Make-up School Los Angeles. Ukończyła szkoły i kursy w Polsce, Nowym Jorku, Hollywood czy San Francisco. Wielokrotnie pracowała na NEW YORK Fashion Week.

Autorka makijaży i charakteryzacji do spotów reklamowych, sesji zdjęciowych, filmów. Udziela się w licznych projektach medialnych, artystycznych. Pracuje z najlepszymi agencjami i wizażystami świata, m. in. Art Partner, Danessa Myricks, Aaron de May, a także z wybitnymi gwiazdami sportu, politykami, gwiazdami show biznesu.

Kasia Wrona, “Makijażowy anti-aging”, Makeup Manufacture, fot. Tomasz Gotfryd

Prowadzi zajęcia dla studentów Uniwersytetu Jagiellońskiego, Bielskiej Wyższej Szkoły im. J. Tyszkiewicza. Wykłada w Szkole Wizażu i Charakteryzacji MAKEUP STAR w Warszawie, prowadzi autorskie kursy w Makeup Manufacture Academy, kształcąc z sukcesem przyszłych wizażystów. Inspirację czerpie z zamiłowania do literatury, kultury, mody oraz designu. Kocha pracę z kreatywnymi ludźmi – to daje jej energię do działania.

Instagram: @makeup.manufacture.portfolio

Facebook: Makeup Manufacture – Kasia Wrona Makeup Artist

ORGANIZATORZY:
Fundacja Dla Kina
Kino Pod Baranami
WSPÓŁFINANSOWANIE:
Miasto Kraków
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Polski Instytut Sztuki Filmowej

PARTNERZY:
Goethe-Institut Krakau
Filmoteka Narodowa – Instytut Audiowizualny
Betel Klub
Studio Kropka
Pałac pod Baranami
Stowarzyszenie Kin Studyjnych
Europa Cinemas
PATRONI MEDIALNI:
Radio Nowy Świat
Wyborcza.pl
Kraków Culture Karnet
Krakow.pl
Pełna Sala
Klatki na oczach. Blog Roberta Siwczyka
Typowy Jędrzej – student filmoznawstwa
Szwedzki Stół Filmowy
DESIGN:
BLEKA
Projekt współfinansowany ze środków Miasta Krakowa.
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.
Współfinansowano ze środków Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.
www.kinopodbaranami.pl
www.festiwalfilmuniemego.pl